Tajné sesterstvo

• Česko Spolek nemilosrdných (viac)

Pětice vysokoškolaček tvoří tajné sesterstvo, které musí držet pohromadě navzdory všem překážkám. Toto pouto je podrobeno těžkému testu, když po divoké párty zemře jedna z nich. Raději, než přiznat se policii a pohřbít si vlastní budoucnost, rozhodnou se dívky zahladit zločin a ukrýt zkrvavené tělo. Léta poklidně plynou a kamarádky pomalu končí studium na univerzitě. Na rozlučkové oslavě se však ukáže, že někdo ví o jejich strašlivém tajemství a hodlá se mstít. Je snad mrtvá dívka pořád naživu?

Napínavá teenagerovská vyvražďovačka Sesterstvo nemilosrdných je remakem klasického hororu Dům milosrdných sester z roku 1983. Jeho důležitost v rámci žánru dokazuje i fakt, že byl vybrán na První filmovou přehlídku Quentina Tarantina v Austinu v roce 1996. (oficiálny text distribútora)

cariada

Další pubertácká vyvraždovačka. Celou dobu jsem sice přemýšlel, jak to nakonec dopadne, a zas tak téžké to nebylo na to přijít, přesto to nebylo až tak špatné. Začátek jako zápletka určitě velice slušná, jo kam až může dojít blbý vtip. Některý pipky mě hrozně vadili. Nejradši bych je tam pokosil všechny až na segru zavražděné (to byla kočka). Poněkud nechápu jak skoro v každém podobném filmu, studenti chlastaj a pořádaj nechutný orgie. Je vidět jiná země jiný mrav. Nic převranýho to není, ale na jedno kouknutí se to nechá. ()

bartias

Přehlídka pěkných mladých hereček není ani trochu napínavá, natož aby ještě zvládla být něčím objevná. Co ale chtít od předělávky už tak ne moc úspěšného starého slasheru? Pokud někoho podobné věci baví, na zabití času se Sesterstvo nemilosrdných dá využít. Kam se ale hrabe i na takové Tajemství minulého léta… ()

MartinNDL

Ha. Současná mládež (společnost) je sexy, prachatá a zkažená. Ty holky voprcaj kohokoliv a vždycky nejde o sex. Vsadím se o klíč na kolo u auta, že scénárista si na vejšce moc nezapíchal. Takže jestli někoho zajímá pointa - kdo je vrah? Je to zmíněnej autor dvoustránkovýho scénáře. Zabil film, svoji kariéru a můj večer. A kdyby si herečky nemyslely, že se jedná o casting do pornofilmu, hodnotil bych ještě míň. ()

ricci.s odpad!

Po dlhej dobe som sa rozhodol skomentovať tento "výtvor", lebo doteraz som na to nemal nervy ani chuť. Tento horor považujem za najhorší remake, aký bol kedy nakrútený. Pôvodná verzia z roku 1983 je moja srdcovka, vlastne je to prvý horor, ktorý som videl a pamätal som si ho aj po 20 rokoch. Toto je však úplné sprznenie skvelého, napínavého a atmosferického originálu. Možno by som naňho až tak nenadával, keby sa volal Tajomstvo minulého leta 4, ale sračka by to pre mňa bola tak či tak. Kde tam bola atmosféra? Nijakú som nepostrehol, jediné čo som postrehol boli katastrofálne herecké výkony, nepresvedčivé a neuveriteľné afekty, ktoré tie ženy predvádzali, strašne stupídny a nelogický záver, čo sa týka snahy o "odrovnanie" zabijaka, nesmierne amatérske dialógy postavené na hlavu, dokazujúce nízke IQ tých ženských (nereálne v bežnom živote), vyvražďovačka bez logiky a princípov, gigantický zlepenec, z ktorého som sa chytal za hlavu ešte dobré 2 dni. Nepatrím medzi náročných divákov, ale toto proste nie. Preto, že je nejaká ženská pekná, sa ešte nemôže pokladať za herečku, ani jedna z nich nevie hrať! Záverečná scénka, keď trio kráv vychádza z horiaceho domu v spomalenom zábere ako Charlieho anjeli, bol posledný klinec do rakvy - dostal som záchvat smiechu i plaču súčasne. Tento film nikdy nemal uzrieť svetlo sveta, a to som neveril, že uvidím ešte horší remake ako Piatok trinásteho a nový Halloween 2. ()

bourec

Tak námět tohodle filmu už je pěkně obehranej a zaprášenej.Hlavní hrdinové byli zase silně nesympatický,takže nejenom těm kurvičkám ze zbohatlickejch rodin,ale vlastně všem těm parchantům sem přál úplně tu nejhorší možnou smrt.V tomhle směru mě uspokojila jen ta láhev,pak už nic.I děj byl dost předvídatelnej,a já jen v koutku duše doufal,že buď to bude něco nadpřirozenýho,nebo že na ty holčičky nachystali nějakou boudu,a vono hovno.Slabota.40%. ()

• Při scéně, kdy Cassidy (Briana Evigan) spadne do šachty, je na zdi vytesáno: "Théta Pí musí zemřít"; ale v traileru je napsáno: "Jste na řadě." (Honza95)
  • Dívčí kolej se v tomto filmu jmenuje Rosman, což je příjmení producenta tohoto filmu. (Pumiiix)