Spasitě naši duši

• Sovietsky zväz Спасите наши души (viac)
všetky plagáty

Student námořního učiliště Jurij Cymbaljuk (Alexandr Beljavskij) nastupuje svoji pravidelnou letní praxi na zámořské lodi Záporožec. Zde slouží jako radistka i Lesja Gordijenko (Lidija Fedosejeva-Šukšina), do níž je zamilovaný. Nicméně beznadějně – Lesja o něm nechce ani slyšet. Uprostřed Atlantiku, právě když měla službu, se v éteru ozval signál SOS a Záporožec ihned změnil kurz k hořící anglické jachtě. Když dorazili na místo, viděli plachetnici v plamenech a jejich pasažéry ve vodě kolem. Nejprve spatřili muže a vzápětí zachránili i – pro ni obrazně vteřinu po dvanácté skočil sám Jura – ženu. Jak se později na palubě Záporožce ukázalo, jde o milionářskou dceru a jejího nastávajícího. Jenže nejde o žádný vztah z lásky, mají se spojit dvě bohaté rodiny, resp. firmy. Přesto všichni a zejména zachráněná miss Elis jen těžko skrývají vůči muži opovržení. Boháč si oblékl nejen svůj záchranný pás, přisvojil si i její.
Když nákladní loď dorazila na britské ostrovy, byla celá záchranná akce společenskou událostí číslo jedna a z Jurije udělali žurnalisté hvězdu. Nakonec mu chce osobně poděkovat i sir Peter Maysfield, dědeček Elis a hlava rodiny. Na rodinné sídlo pozvali i Lesju, protože Jura nevhod před novináři zavtipkoval, že je jeho ženou, ale atmosféru v domě narušuje spíš otec slečny Elis, který přese všechno co se stalo, stále trvá na svatbě dvou dědiců. (chamonix)

chamonix

Milionářskou dcerku zachrání od života v manželství bez lásky krásná komsomolka, radistka, která by z fleku mohla všude udělat kariéru i jako sólistka národního divadla. Ideální film pro ty, kdo mají rádi filmy z první republiky a úderníky z 50. let. Jinak blbost. ()