Character

• Japonsko Kyarakuta (viac)

Keigo Yamashiro (Masaki Suda) se touží stát populárním autorem mangy. Má přirozený talent na kreslení, ale vzhledem ke své milé povaze má problémy s vytvářením postav padouchů. Na žádost svého mistra mangy navštíví Keigo Yamashiro jeden domov, aby načrtl šťastnou rodinu. V domě ale všechny členy rodiny najde mrtvé. Keigo Yamashiro lže policii, že vraha neviděl. Poté začne kreslit vraha jako padoucha ve své manze „34“. Manga je hit a Keigo Yamashiro dosahuje popularity. Mezitím se začnou objevovat v reálném životě podobné případy incidentů nakreslených v jeho manze. Vrah se pak objeví před Keigem Yamashiro... (Jardismo)

TheEvilTwin

Já nevím. Tohle je už několikáté mé setkání s filmovou Asií a pokaždé, opravdu pokaždé to má stejné charakteristiky. Jazyk, kterému nerozumím, a tudíž stále čtu titule a na vizuál moc času nezbyde, herci, kteří jakoby stáli před kamerou poprvé a většina jejich výkonů jsou prostě katastrofální, jména, ve kterých se ani omylem neoritentuju a jako téměř vždy vcelku fajn nápad, který je ale zfilmován až parodicky nedobrým stylem. Neoslňující podprůměr. ()

Rockerman

Překvapivě dobré kriminální drama se zajímavě vystavěným dějem. Nejprve vzniká úspěšný komiks podle čtyřnásobné vraždy, pak se inspirace obrátí a když už je vnímavý detektiv Seida blízko dopadení sériového vraha přichází zvrat a děj spěje k dramatickému závěru. Trochu japonsky naivní, téměř bez akce ačkoli hodně krvavé a bezcitné. Prostě šťastná čtyřčlenná rodina má smůlu. ()

VVejks

Tenhle Japonský film byl boží, upřímně jsem si myslel, že to bude nic moc, ale byl jsem na omylu. Tento film má mega příběh a postavy jsou ještě lepší, hodně se mi libí ten smysl toho filmu, že týpek je mangaka asistent, ale kvůli jednomu vražednému incidentu se rozhodl psát mangu a vrahovi, kterému říká "Dagger" ještě lepší je to, že vrah se inspiruje podle toho co nakreslí ta hlavní postava a dělá úplně ty stejné vraždy, jaké jsou v manze, a to je strašně dobrý nápad, také je dobrý, že se "Dagger" řídí jednou jeho domněnkou, že 4. členná rodina je nejšťastnější, takže vraždí jen 4. členné rodiny, podle toho co jsem to nějak pochopil, tak je vraždí protože jeho rodina ho jako malé děcko dali pryč, protože nechtěli mít další dítě a chtěli být jen ve čtyřech.  Za mě dobrý dvouhodinový film, který stojí za to ho zkouknout :) ()

Yoshitsune

Jako je to super, ale něco tomu chybí a to přestože hlavní vrah je výborně psycho a je škoda že nedostal víc prostoru. Shun Oguri aka Pan detektiv, byl naprosto perfektní a jeho postava, je mu šita na míru. Noo a pak je tady hlavní hrdina, ke kterému sem si prostě nedokázal najít cestu a je prostě takový......jako že tam je a to je asi tak vše. Co se týče příběhu, měl sem občas pocit, že skoky v ději sou docela razantní a že dost věcí uspěchali, jako třeba to kdy hlavní hrdina, je chudák a za pár minut si žije jako král. Nemluvě o tom, že jsme se skoro nic nedozvěděli o vrahovi a ani o jeho napojení na hlavního hrdinu. Říkal sem si, jestli třeba v seriálové podobě by to nebylo lepší, ale pak mi došlo, že asi ne, protože ten styl vyprávění je takový nespecifický ničím, jako by tvůrci částečně vytvořili nějakou auru tajemství, ale pak rezignovali, na jakékoukoliv snahu na jakékoliv otázky, takže nebylo třeba hledat odpovědi. Po skončení, jsem si v hlavě dokázal vytvořit lepší historii pro vraha a i pro hlavního hrdinu, i s velice dobrým plot twistem a vlastně sem zjistil, jak by to dobře fungovalo. Tady se o nic takového tvůrci nepokusili, ale jako jo, dobře se na to kouká a když nad tím nebudete přemýšlet, tak se to i dá, ale když nad tím budete dumat, film u vás bude padat. ()

EvilPhoEniX

Činy člověka vždy odhalí jeho charakter! Slušný hon na sériového vraha z Japonska. Japonsko se rozhodně překonalo po technické stránce, protože Character je řemeslně opravdu na vysoké úrovni ( To, co je u Jížní Koree jistota, je u Japonska spíše výjimka). Hlavní hrdina je dobrák od kosti má talent na kreslení mangy, ale nedokáže vytvořit pořádného záporáka, to se však změní když nalezne 4 člennou rodinu mrtvou u stolu a přitom zahlédne i tvář vraha. Policii to však zatají a rozhodne se použít jeho image jako zápornou postavu do svých komiksů a rázem je z toho neskutečný hit, ze kterého je unešen i sám vrah, jelikož tam vidí podobu sebe a začne kopírovat vraždy, které autor do komiksů vymyslí. Záporák je dobréj slizoun, je to slavný pop idol a rozhodně mu role sedla. Zaujalo mě, že si vybírá jako oběti jen 4 členné rodiny jako symbol štěstí, sice mě štvalo, že samotné vraždy jsou na představách diváka, ale alespoň ukážou následky. Japonsko by nejspíš vzalo špatně, kdyby na kameře ukázali zabíjení dětí. Film plyne pomalejším tempem, baví detektivní část a nejlepší je samotné finále, kde došlo i na jeden nečekaný zvrat a vyvrcholení je hezky ostré, tam si film vysloužil i 4 hvězdu, jinak by to bylo za slušné 3. Kdo rád sériové vrahy rozhodně by měl filmu dát šanci. Fanoušek Japonska a Asie tím tuplem. Rozhodně jde o jeden z těch lepšín počinů z Japonska. 7/10. ()