Ashley Jones Is Perfectly Normal

silentname

Keď sa mi dostane pod ruku film s takým názvom ako "Ashley Jones Is Perfectly Normal", moja zvedavosť je často umocnená. Ak film dostane zaujímavý titul, možno sa pod ním skrýva aj zaujímavý film. A hoci som miestami takto narazil na čisté filmové peklo, to sa tentokrát nekonalo. A som za to vďačný. Mohol by som povedať, že táto dramédia si ma bola schopná už od začiatku získať. Istým spôsobom mi to dosť pripomenulo film "The Lobster". Prečo? Lebo aj tu to pôsobí, že sme sa ocitli vo svete, ktorý musí fungovať podľa určitých pravidiel a je potrebné, aby veci boli normálne a ak sa niečo dostane von z normálu, tak to dokáže obrátiť celý život hore nohami. A mňa to skutočne bavilo. Svojim spracovaním, zmenami tónu, postavavmi a celkovou atmosférou. Opäť by som mohol povedať (ako pri niektorých iných filmoch, ktoré som tohto roku videl), že nie je nič, čo by malo takýto štýl humoru a dokázalo s tým ísť až úplne do konca. Bavili ma dialógy, malo to spád, dokázalo to v správne momenty správne prekvapiť a Hana Yuka Sano do toho dala úplne všetko. Je aj vtipné ako sa mení tón z retrospektívneho, do futuristického, do noiru až nakoniec aj postavy začnú rozprávať s rozrpávačom... a podobne. Nie je nič také, čo by mi nejako výraznejšie obmedzovalo sledovanie. Možno som od niektorých postáv očakával trošku viac a možno by som chcel, aby občas v tomto svete aj veci dávali zmysel, ale v poriadku. Nepotrebujeme všetko. A tento film je perfektne normálny a dobre sa naň pozerá. Hodnotenie: A- ()