V této parodii na muzikály čtyřicátých let se Melissa a Josh, dvojice batůžkářů, dostane do Schmigadoonu, kde však uvíznou. Je to kouzelné město plné zpívajících a tančících lidí, ale Melissa s Joshem zjistí, že město nemohou opustit, dokud nenajdou pravou lásku – a přitom mysleli, že už ji našli. (Apple TV+)

Recenzie používateľa JamesSi k tomuto seriálu (2)

Schmigadoon! (2021)

Zábavná hříčka a to je vše. Mě to upřímně bavilo - i když by se dalo spoustu zlepšit. Písničky jsou fajn, chytlavé, ale mohly by být vtipnější. Kdyby ten námět dostali třeba lidi, co dělali Galavanta, tak z toho bude pecka století. Příběh vystihuje rozdíl mezi vztahy ve 40. letech v hollywoodských muzikálech a vztahy v současnosti. Právě kontrast mezi "současností" a Schmigadoonem mě bavil. Ale jsou tu i problémy - message o změně je prostá a naopak potvrzuje muzikálová klišé. Hlavné představitelé Joshe (Key) a Mellisy také neumí moc zpívat ani tančit, což je trochu problém. Občas vtipy nefungují. Ale i tak je to celkem promyšlené - je tu dost reinkorporace a přijde mi, že se tvůrci snažili, co nejvíc to šlo. Imitace starých filmů je zde přesná - například zadní projekce při jízdě v autě. Písničky jsou převážně fajn, ale neutví vám v paměti na dlouho. Jak zde někdo psal - jako film, který má 100 minut by to bylo asi lepší, ale i tak jsem rád, že jsme tenhle malý experimentík dostali. A to i s tím, že to mohlo být o trochu lepší. ()

Season 2 (2023) (S02)

Je druhá série Schmigadoonu lépe kvalitativně vyvážená než série první? Ne, spíš bych řekl, že je ještě nevyváženější. Zatímco první série si byla jistá, že paroduje a homážuje 50. a 40. filmové muzikály, Schmicago míchá divadelní i filmové adaptace věcí jako Chicago, Cabaret, Sweeny Todd nebo Vlasy. Zaměření na lásku starou muzikálovou a reálnou bylo také silnější než neurčitý "happy end". Ale já si to prostě skvělé užil a písničky mě chytli více než u první řady. Jsou více kabaretní a to je fajn. Bells and Whistles je soudní proces v písni, Key a Strong (Josh a Mellisa) dostanou vlastní chytlavé číslo Talk to Daddy a u duetu mezi šéfkyní sirotčince a řezníkem Dooleym se stále ptám jestli už ten černej humor nebyl přes čáru. Alan Cummings si roli vražedného řezníka užívá a hraje jí naprosto jinak než (a stejně skvěle jako) starostu Schmigadoonu v předchozí sérii. Každopádně i když zase jde o jednohubku u které je nápad lepší než zpracování. Je to však nejlepší, co tvůrci v profesním životě udělali neboť jde o scénáristy a písničkáře studia Illumination (Já padouch, Lorax). Na to je to fakt dobré. ()