V této parodii na muzikály čtyřicátých let se Melissa a Josh, dvojice batůžkářů, dostane do Schmigadoonu, kde však uvíznou. Je to kouzelné město plné zpívajících a tančících lidí, ale Melissa s Joshem zjistí, že město nemohou opustit, dokud nenajdou pravou lásku – a přitom mysleli, že už ji našli. (Apple TV+)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (3)

Schmigadoon! (2021)

Naladěn z parodického Galavanta jsem se před lety vrhl na první řadu Schmigadoonu s tím, že tady se ve velkém budou parodovat různé muzikály a tvůrci se nebudou bát se pořádně odvázat. Bohužel se nakonec ukázalo, že tvůrci se v obou řadách budou držet spíše při zdi. Z hlediska muzikálových čísel se vše nejlepší ukázalo v traileru na první řadu a je tak třeba říct, že vyjma hlavního motivu první řady tu asi nenajdete moc zapamatovatelných písní a vystoupení. Škoda na dřeň nevyužitého námětu, který drží nahoře hlavně sympatická hlavní dvojice. ()

Season 1 (2021) (S01)

Musím říct, že z traileru jsem byl velmi natěšený, a těšil se na duchovní pokračování Galavanta, ale jeho kvalit zde zatím nedosahujeme. Schmigadoon si bohužel nechal všechny chytlavé songy hned na první díl - Schmigadoon!, jako bonus k tomu přidal ještě velmi hravé a dobové intro - Intro , ale to je z muzikálního hlediska vše, co si zapamatujete. Z příběhového hlediska je až překvapivé, jak zdlouhavý někdy děj je, a to máme jen 6 epizod... K tomu všemu je vše jednoznačně načrtnuté, a od prvního dílu se dají předem snadno určit všechny zápletky. Ve stylu starých filmů je tu také někdy přehnané moralizovaní (Pochopitelně o trochu jiných věcech, než tehdy...), což je ve výsledku také spíš otravné. (Viděno v roce 2021, překopírován původní komentář z doby, kdy tu seriál nebyl rozdělen na série) ()

Season 2 (2023) (S02)

Už první řada se dle mého zbytečně držela zkrátka a doufal jsem, že pro druhou řadu tvůrci trochu povolí úzdu své fantazie a šílenosti, a pořádně to rozjedou. Bohužel, nestalo se...Tam kde první řada měla aspoň rozotimile kýčovité prostředí a několik chytlavých písní, tak v druhé dostáváme variaci na Chicago muzikály, což je za mě krok zpět a tenhle styl mi moc nesedl. Humor je opět takový hodně přibržděný a oproti první řadě tu nejsou ani moc chytlavé písně. A Jane Krakowski už je chodící mumie, která si není vůbec podobná a je teda škoda co se sebou udělala. ()