Slow Horses

• Veľká Británia Slow Horses
Veľká Británia, (2022–2024), 18 h 3 min (Minutáž: 40–53 min)

Tvorcovia:

Will Smith

Predloha:

Mick Herron (kniha)

Gary Oldman, Jack Lowden, Kristin Scott Thomas, Rosalind Eleazar, Saskia Reeves, Christopher Chung, Aimee-Ffion Edwards, Kadiff Kirwan, Freddie Fox (viac)

Táto dôvtipná špionážna dráma sleduje nefunkčný tím agentov MI5 a ich nepríjemného šéfa, známeho Jacksona Lamba, ktorí sa pohybujú v podfukoch špionážneho sveta, aby ochránili Anglicko pred zlovestnými silami. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Heywood k tomuto seriálu (2)

Slow Horses (2022)

Chvílemi až lehce parodické, k MI5 kritické a Oldman je extratřída. Mimochodem položil si někdo otázku: Kolikátý je to film, kde "vedoucí úlohu" mají ženy a jsou v těch funkcí hloupém, otřesné, zákeřné, nesolidní a vůbec jinak záporné. Přestává to být skoro náhodné. Klaďaska v Moonfallu je naopak trapnost a výčet by mohl pokračovat. Já jen, že když se tak volá po těch kvótách... nějak to ti filmaři asi neslyší, a pokud ano, tak kriticky. ()

Season 2 (2022) (S02)

Pokud jednička byla výborná, dvojka je ještě lepší. Větší spád, větší špinavé intriky, vraždy a hloupost smíšená s nenažraností a pitomý agent, co si myslí, že je chytrý. A takoví jsou dva ti idioti. To prostě nemá chybu. Do toho stará dobrá KGB, dnes FSB, tedy jméno jiné, praktiky staré a výsledky vražedné. Kamera v tom odstínu zelenožluté je mimořádně odpudivá (o tom ten  příběh je) Oldman je na zvracení ( ale o tom ta role je), malí a tišší se ukáží , že zdání klame a série nabere strhující tempo. 85% a jeden zírá, CO se v té levičáckokomunistické Anglii ještě dá natočit. Zítra to zakážou, protože to nějakého LEVIČÁCKÉHO idiota bude urážet. TAK KOUKEJTE VČAS. ()