silentname

Konečne austrálsky film, ktorý ma nenudil. Práve naopak. Skutočne ma príjemne prekvapil. "June Again" funguje ako dráma, ale súčasne má aj veľké množstvo vtipných momentiek, ktoré robia tento film skutočne veľmi "feel good". Má dobré srdce, má momentky, ktoré pôsobia skutočne a so všetkým čo sa udialo je treba priznať, že niekedy je dobré, ak sa niekto preberie z obrovského spánku, aby mohol dať veci opätovne na poriadok. Najmä ak je vidieť, že rodina prechádza obrovskou krízou. Je zaujímavé sledovať June, ktorá sa jedného dňa zobudí absolútne čulá (pričom 5 rokov nevedela ani pomenovať "pero" kvôli ťažkej demencii). A ako zisťuje čo sa všetko udialo. Ako sa syn vykašľal na školu a rozviedol sa so svojou manželkou, ako so svojou sestrou nekomunikujú, ako fakt, že jej vnuk kríva po nepríjemnej nehode. Pravdou je, že film ma príjemne potešil. Je správne vtipný, správne dramatický, srdečný a hoci na niektorých miestach viete čo sa stane, má to svoje čaro, ktoré si ma získalo. Príjemný film, ktorý môžem odporúčať. Hodnotenie: A- ()