Gunned Down

USA, 2020, 94 min

silentname odpad!

Na tento mesiac som už milosti udelil dosť. A hoci je tu pár vecí, ktoré by som mohol na "Gunned Down" vyzdvihnúť, tak vo výsledku to hodnotenie nezmení. Pretože niektoré veci sú tu na tak hroznej úrovni, že to neodporúčam pozerať absolútne nikomu. VaShawn Dixon sa rozhodol urobiť svoj vlastný film a chce poukázať asi na to ako jednoducho sa dostávajú medzi ľudí zbrane a čo spôsobujú. Okey. To je dobrá myšlienka. No nedá sa to urobiť inak, ako týmto filmom? Ktorý ešte k tomu na konci povie: "To Be Continued..." a tak si uvedomíte, že tých 94 minút, ktoré ste pri tom strávili ste vlastne úplne zabili. Lebo hoci film skončí, tak to jednoznačne nepôsobí ako skutočný záver filmu. Lenže úprimne poviem, že neviem si absolútne predstaviť, že by som si po tomto zážitku chcel pokračovanie vôbec pustiť. S výnimkou hlavnej myšlienky (ktorá nie je originálna, ale dobrá) a hip-hopovému soundtracku, ktorý sa dobre počúva tu nemám moc čo pochváliť. Herecké výkony sú chabé, kamera funguje, ale film je natočený maximálne amatérsky a scenár má v sebe diery. Je tu kopec scénok, ktoré možno s filmom nejako súvisia, no dokopy nejdú nikam. Okrem toho sa film rozhodol, že potrebuje asi prvých 20 minút si urobiť len intro, ktoré dokopy nijako nesúvisí so zvyškom filmu. To je ako krátky príbeh o cestovaní jednej zbrane medzi viacerými ľuďmi. A reálny film začína až potom. A najsmutnejšie je, že je to tak zbytočné, že ku koncu už na to skoro aj zabudnete. Režijne film tak pôsobí rozbito a rozsypane, no nejakým zázrakom sa to niekto snaží držať pokope. A poďme už na tie posledné 2 problémy, ktoré sú absolútne najväčšími dôvodmi na to, aby tento film skončil v odpade. V prvom rade je to strih. Je tu nekonečné množstvo otravných blackoutov, scénky ako idú za sebou často nemá ani hlavu ani pätu a nikto sa v tom podľa mňa nevyzná. A v druhom rade je to zvuková mixáž. Pár týždňov dozadu som hovoril, že "On-Site" malo najhoršiu zvukovú mixáž, akú som kedy počul. Nuž, to som ešte nevidel tento film. Občas sú v scénke zvukové efekty tam, kde ich netreba. Veľmi často je počuť, že zvuková stopa bola nejako strihaná, lebo tých pukancov a stopiek čo tu bolo ma šokovalo. A najhoršie je, že počas telefonických rozhovorov je počuť volajúceho so všetkým ruchom a šumom, no v momente ako počujeme hlas na druhej strane telefónu, tak všetko sa zázračne vyčistí a máme pekný zvuk. A potom naspäť. A fakt, že sa počas filmu neustále strieda hlasitosť zvuku je už len čerešnička na torte. Tempo filmu je ubíjajúce a úprimne si myslím, že ak pokračovanie niekedy bude existovať, tak nenájde sa asi nikto, kto by sa na to chcel pozrieť. Na film som bol zvedavý čisto pre jeho poster v GTA dizajne. Spolu so soundtrackom je to najlepšia vec na filme. Inak toto neodporúčam vidieť absolútne nikomu. Takto ubíjajúci film som nevidel už veľmi dávno. Hodnotenie: F ()