The Man from Nowhere

silentname

"The Man From Nowhere" v sebe síce nejaké zaujímavé momentky má, no absolútne ich nevie spracovať tak, aby mali ten efekt, ktorý film chce. V prvom rade je to príbeh o pokazenom vzťahu medzi otcom a synom, ktorý ale môže zažiť veľký obrat. Pravdou je, že to sme už videli veľmi veľakrát a tento film to nerobí ani lepšie ani zaujímavejšie. Je príliš krátky na to, aby jednotlivé momentky dokázali nejako hlbšie vyznieť a výsledne tak film väčšinou pôsobí, ako keby Matt Green strieľal naprázdno. Veci sa tu podľa mňa zomelú veľmi rýchlo. Nemal som ani raz pocit, že postava prešla nejakou veľkou zmenou. Niečím, čo ho vysoko ovplyvnilo, alebo zasiahlo. Možno to má veľký vplyv na postavu, no my ako diváci to nemusíme cíitť rovnako. A to je dosť veľký problém. Tento film podľa mňa príliš skoro našiel svoje odpovede a práve preto nefunguje tak ako by mohol. Okrem toho je to tiež jeden z filmov, ktorý našiel Boha. Nemám nič proti tomu, pokiaľ ten príbeh to nejakým spôsobom dokáže celé ovplyvniť a vyzrieť. Lenže tu je to podané veľmi zjednodušene. Otec napíše knihu pre syna, po ktorej prečítaní sa nejaké veci zmenia a nakoniec mu nechá ešte Bibliu a po začítaní sa do nej z neho bude nový človek. Stanú sa síce aj iné veci, ktoré nechcem spoilovať, no to je veľmi málo na to, aby som to dokázal filmu uveriť. Jediné v čom skutočne vyniká je podľa mňa fakt, že rozpráva svoj príbeh skrz príbeh. A máme tak vizualizovaný príbeh v knihe, ktorú náš hlavný hrdina číta a môže sa tak nechať nejakým spôsobom začať stotožňovať s nejakými postavami a momentkami. Ale aj tento element bol už využitý lepšie v minulosti ako napríklad aj jedným z mojich najobľúbenejších filmov "Nocturnal Animals". Tento film je len nič nevypovedajúci výstrel do prázdna. Bohužiaľ. Hodnotenie: C ()