Yu sheng, qing duo zhi jiao

• Čína 余生,请多指教 (viac)

Eseter

Ajaj. Začátek seriálu byl celkem ok, i když se zdálo, že scénáristé snad nikdy nebyli v nemocnici, protože se tam dělo dost nesmyslů. Ale zápletka byla celkem zajímavá, i když trochu těžká na dívání (pro mě opravdu trochu moc depresivní). Jenže Yang Zi hraje moc hezky, dobře se na ni dívá, a její hrdinka v první půlce seriálu nebyla úplná blbka. Bohužel to se nedá říct o zbytku dílů. Prostřední část seriálu je věnována rozvoji vztahu mezi Zhixiao a Gu Weiem. Určitě důležitá část, ale prospělo by, kdyby byla o dost zkrácena. Navíc ústřední dvojice postupně ztrácí i tu špetku chemie, co mezi nimi byla, Xiao Zhan hraje méně a méně přesvědčivě někoho zamilovaného a místy spíš vypadá jako chladnokrevný vrah, který právě našel svou novou oběť? Absolutně jsem nechápala tuto proměnu. Opravdu tady pro mě hlavní dvojice moc nefungovala a mnohem víc mě zajímala Sansan a Gu Xiao, bohužel ti mnoho prostoru zrovna neměli (i na vedlejší dvojici to bylo nezvykle málo!) - navíc jejich vztah vůbec nedošel rozuzlení! Opět nechápu.  Nakonec jsem byla ráda, když se vrátila Dr. Gao, kterou jsem ze začátku nemohla vystát pro její klišoidní roli. Snad je teď šťastná s Dr. Yanem, to je pro mě jediná útěcha. Celkově - nekonzistentní seriál, nepodařilo se skloubit vážnou stránku seriálu (umírání, vyrovnání se se smrtí blízkého člověka) a romantickou zápletku. ()

TedyM

Váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Jedná se o slow burn romanci s místy nevyrovnaným tempem (např. část s nevyjádřenými city by se dala zkrátit) a zejména ke konci se silným emocionálním nábojem. Co mě potěšilo, že je to reálná a dospělá romance bez relativně trapných okamžiků. Oba hlavní představitelé hrají výborně, u Xiao Zhana se jedná o úplně jinou polohu než v Untamed. A přiznám se, že jsem se u něj marně snažila (viz komentář níže) najít výraz chladnokrevného vraha🤭😁. K jeho roli ten zdánlivě chladný výraz seděl. Moc hezký počin v rámci cdrama, osobně mě příběh hodně zasáhnul. ()