Radůza a osud Anity Garibaldi

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný
Česko, 2018, 69 min

Umělecké koncertní zpracování životního příběhu mladé manželky italského vlasteneckého vůdce... Nezaměnitelná zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Radůza ve svém hudebně dramatickém díle odhaluje život a osud Anity Garibaldi, která je v Latinské Americe a v Itálii velmi populární hrdinkou. Radůza ve spolupráci se SOČR vytvořila melodrama o velké lásce mladé dívky a slavného hrdiny vyjádřené tancem, recitací a hlavně hudbou. Během koncertu tak odezněly její písničky, samostatně i s doprovodem orchestru, ale i čistě orchestrální části. Mluvené slovo měl na starosti Miloš Stránský. (Česká televize)

topi

Ač mám Radůzu rád, tohle mě vůbec neoslovilo. Spojení orchestru s mluveným přednesem Milošem Stránského mělo svoje opodstatnění a fungovalo, ale ta rádoby pseudoumělecká taneční část byla hrůzostrašná. Navíc ti tři protagonisté byli toporní a svými "baletními" vložkami celý koncert akorát tak prznili. ()

ibeh

Umělecké dílo, které mě emocionálně dostalo. Nádherná hudba, krásný přednes pana Stránského a taneční dokreslení. Radůzu mám ráda od prvopočátku její hudební kariréry, je to originální a silná osobnost, která mě zaujala svou písničkovou tvorbou. Mám velkou radost z toho, kam až se dokázala posunout a vytvořit takto kompletní umělecké představení. ()

progression

Radúza si stále klade laťku výše a výše a pořád ji úspěšně přeskakuje. Koncertní zpracování životního příběhu Anity Garibaldi je strhujícím představením, na kterém má samozřejmě lví podíl (hudba, dramatizace a vlastně celý projekt0. Ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu uskutečniila v roce 2018 unikátní představení, které bylo nyní uvedeno v televizní premiéře. Zuzana Navarová měla kdysi pravdu, že "tahle holka" má ohromný talent a nenápadně ji "dokopala" i ke studiu skladby na konzervatoři. A výsledky sklízíme neustále a věřím, že to tak bude i nadále. Více v mém deníčku včetně zajímavých odkazů. ()