The Devil's Hand

• USA Witchcraft (pracovný názov) (viac)

Kachničky na rybníce v parku krmí mladá žena Donna Trent (Ariadna Welter), která čeká na milence, který má zpoždění. Rick Turner (Robert Alda) jde pozdě, protože se už několik nocí budí a má halucinace krásné ženy Biancy Milan (Linda Christian). Jednoho dne objeví její podobu na loutce v obchodě. Druhý den tam jde s Donnou a prodavač Frank (Neil Hamilton) ho osloví jménem s tím, že jeho loutka je připravena. Jiná loutka je navíc navlas podobná Donně, ale ta není na prodej. Když odejdou, Frank druhou loutku odnese dozadu a probodne ji dlouhým špendlíkem. Donna se zhroutí a v nemocnici lékaři diagnostikují srdeční kolaps. Když jde Rick do obchodu, dozví se, že loutku Biancu už zaplatil. Jde k tajemné ženě domů a skončí s ní v posteli. Kráska ho pozve mezi své přátele, vyznavače kultu ďábla Gamba. Donna se uzdraví a je propuštěna. Hlava kultu (prodavač v obchodě) objeví, že jeden z účastníků je novinář a jeho loutku také probodne a zapálí. Novinářovo auto skončí v plamenech poté, co jeho řidič zkolabuje. Na večerní seanci je Donna vybrána jako lidská oběť, ale Rick se tomu brání a v potyčce je Frank zabit. Vypukne požár a zdá se, že všichni kromě naší dvojice uhoří. Rick a Donna doufají, že je tím vše skončeno, ale zdá se, že Gamba se ještě s Biancou, která také uprchla i s loutkami, o něco pokusí. (Peabody)

Martin741

Povodne som si myslel, ze tu bude hrat Vincent Price a ze ide o dalsi super horor zo 60. rokov s Priceom. Ani omylom, Pricea sice niet, ale kulisy, pribeh a tempo fajne hororove ...... oplati sa objavovat stare zabudnute filmy : 67 % ()

pornogrind

Předem bych případným dalším divákům poradil před kouknutím na film nečíst zdejší obsah protože ten vyzradí až příliš mnoho. Dalo by se říct, že naprosto vše. Já jsem ho naštěstí nečetl a tak jsem se nepřipravil o dobrej filmovej zážitek. Nemůžu si prostě pomoct ale ten ČB obraz má něco do sebe a častokrát filmům přidá na hororovější atmosféře(jako je tomu tady). Velkej podíl na tom má samozřejmě i zvolená hudba. Máme tu sektu která uctivá boha Gamba a taktéž se tu koketuje s něčím co by se dalo nazvat Voodoo panenkami. Sice to nemá nějak závratné tempo ale rozhodně mě to nenudilo. 3hvězdy ()