Nico si společně se svou nejlepší kamarádkou Rosou užívá léto v Berlíně. Má ráda svou práci geriatrické sestry a zejména díky své veselé a bezstarostné povaze je všude oblíbená. Letní štěstí však trvá jen do chvíle, než se stane obětí rasistického útoku. Tento incident ji traumatizuje – dosud si o sobě myslela, že patří do společnosti se stejnou samozřejmostí jako ostatní. Po útoku trpí Nico flashbacky a v důsledku toho se stále více uzavírá do sebe. Kamarádka Rosa už k ní nedokáže proniknout a také pacienti si všimnou, že se mladá žena změnila. Když je Nico úplně na dně, rozhodne se zúčastnit tréninkového programu mistra světa v karate Andyho, což dodá jejímu životu nový impuls. (Das Filmfest)

Cartmof

Nico je film, na který bych se v životě nepodíval. A nebýt němčinářky, která mi nabídla jít do kina a skipnout 3 hodiny bych se na to asi nikdy nepodíval. A opravdu by mi nevadilo, kdybych film neviděl. Zápletka vytvořená z ničeho, ploché postavy. Původně jsem místo filmu chtěl na mobilu sledovat svůj film. A nebýt učitelky vedle mě, asi bych tak i učinil. ()

Detektiv-2

Nico rozhodně není žádný velkofilm, jak už i samotná stopáž napovídá. Filmově jde spíše o průměrný počin. Co je však zásadní a proč takový snímek vznikl, je jednoznačně námět a nastavení zrcadla společnosti. Niterní pohled do zraněné duše, která se musí vyrovnávat s násilným traumatem, je zpracován opravdu velmi dobře a hlavní představitelce nejde nic vytknout. ()