Pěreval Ďatlova

• Rusko Перевал Дятлова (viac)

Leden 1959, v ledovém pohoří Ural v Sovětském svazu se skupina devíti studentů vydala na lyžařskou túru. Přestože jsou to všichni zkušení turisté, nikdy se jim nepodaří dosáhnout cíle. Když se jejich těla objeví po měsíci od incidentu, nechá to místní vyšetřovatele zmatené. Jejich stan byl rozříznut zevnitř, polonahá těla nalezena až stovky metrů daleko. Do oblasti incidentu přijíždí Oleg, major KGB a veterán druhé světové války, který je k případu přidělen jako vyšetřovatel. S pomocí Kaťji, místní soudní lékařky, je odhodlán najít pravdu. Čím více však případ šetří, tím více je mu to jasné; důvod, proč studenti zemřeli, se nikdo nikdy nedozví. Nikdo nikdy nepozná pravdu. Nikdo, až na něj. (PozorGranat)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (9)

Pěreval Ďatlova (2020)

Musím rozdělit hodnocení lehce podle toho, jak šly jednotlivé linie. Vyšetřování za mě bylo skvělé, jenom ho táhly dolů někdy až moc zvláštní reminiscence na druhou světovou válku. Pokud jde o linii výpravy, tak zvolit černobílou pro ni byl dobrý nápad. Celkově to pak do sebe tak nějak zapadlo, ale kdybych měl já možnost tvořit tento seriál, asi bych to udělal jinak. ()

Episode 1 (2020) (E01)

Jedna z epizod, kde nebyl špatný rozjezd. Zajímavá vazba na druhou světovou válku (jak jinak, co čekat u Rusů). Jen jsem občas zvláštní záběry, ze kterých se člověku motá hlava. ()

Episode 2 (2020) (E02)

On je celkově dobrý seriál, o tom nebudu polemizovat, ale strašně, aspoň z mého pohledu, ho táhnou dolů ty scény z druhé světové války. Myslím, že jejich absence by seriál určitě zvedla, jejich přítomnost je prostě zvláštní. A ta narážka na Jelcina byla prostě výborná. ()

Episode 3 (2020) (E03)

Pořád si stojím za tím,  že ty návraty do druhé světové války by tu být nemusely. Nicméně zde dávaly největší smysl za celou dobu a děj vlastně moc nekazily. Takže do teď asi nejlepší část. ()

Episode 4 (2020) (E04)

Jo, bez těch reminiscenci na druhou světovou válku to má mnohem lepší úroveň. A i když jsem čekal nezáživnou cestou zimní krajinou, tak se to nesplnilo, což mě velmi potěšilo. ()

Episode 5 (2020) (E05)

Mám radši tyto epizody z vyšetřování než ty, co přímo rekonstruují děj. Opět tu máme narážku na válku, opět tu máme staré dobré známé z války. A opět si musím trochu povzdechnout, byť už tu největší fantazii snad máme za sebou, nebylo to nutné do seriálu vkládat. A i těch náhod začíná až moc. ()

Episode 6 (2020) (E06)

Stejně si musím znova postesknout, že tyhle části se skupinou jsou slabší. Ať se na mě nikdo nehněvá, ale jsou. Navíc to dokola opakující se Mansijské proroctví, že jsou v podstatě mrtví. ()

Episode 7 (2020) (E07)

Je vidět, že scenáristé si s obsahem seriálu vyhráli, když se tu objevil i Jegorov. Rozuzlení této části máme za sebou, jsem zvědav, jestli ho potvrdí i druhá větev. ()

Episode 8 (2020) (E08)

Lehce očekávatelný závěr plný emocí. Nevím proč, byť to bylo silné, mě to nějak nesedlo, nebylo to úplně ono a současně to nedovedu racionálně vysvětlit. ()