fugyx

Dolores Aguilar (Silvia Navarro), ktorú všetci volajú Loli, je workoholička, manažérka v Global Radio, najúspešnejšom americkom rádiu vysielajúceho v španielčine, nezadaná, bez túžby sa vydať, mať deti. V jeden večer, keď oslavuje narodeniny najlepšej kamarátky Mariany (Jacqueline Bracamontes), spozná v bare Rafaela (Osvaldo Benavides), preskočí medzi nimi iskra, ktorá bude žiariť počas celého seriálu. Pre Loli bude akiste prekvapením, keď jej na druhý deň predstavia Rafaela ako nového programového riaditeľa v tom istom rádiu. O niečo viac prekvapená zostane, keď zistí, že má dieťa a aj manželku. Slávnu Paulinu Castro (Gaby Espino), guru medzi ženami, autorku kníh o vzťahoch, expertku na vzťahy, ktorá sa práve rozvádza. Život Loli sa zmení nečakane, keď Mariana náhle zomrie na v jej štádiu neliečiteľnú chorobu srdca. S Marianou vyrastala spolu s jej bratom a rodičmi po smrti svojej matky a odchode jej otca. Stala sa krstnou mamou jej detí, ktoré jej Mariana v testamente zverila. Chcela, aby Loli vychovávala jej deti, nie jej brat Bruno (Rodrigo Vidal) s manželkou Melissou (Mariana Seoane), nie ich matka (Rosa María Bianchi), ale Loli. Tu začína boj o deti, postupné učenie ako s nimi žiť, ako sa k nim správať, následné chyby, zlyhania, ale aj výhry. Marianine deti - Nicky a Samanta - majú rozdielnych otcov, a to neznámych, keďže sa narodili po umelom oplodnení a to materiálom zo spermobanky. Malý Nicky však túži spoznať svojho otca a Loli začne pátrať, nájde Octavia (Joaquín Ferreira), majiteľa nočného podniku pre dámy, ktorý netúži vôbec spoznávať svoje deti zo spermobanky. Postupne si nájde cestu k Nickymu, ale aj k Loli... Bruno s Melissou sú trafený párik, majú dcéru Nicol, pubertiačku starajúcu sa o svoj imidž na škole a sociálnych sieťach, absolútny protipól svojej sesternice Sam. Bruno vymýšľa všelijaké obchody, triky ako získať peniaze, ale zakaždým to dopadne fiaskom. Aj oni chcú niečo získať v boji o opatrovníctvo dvoch detí. Loli a Rafael nachádzajú k sebe cestu v rádiu, to však sa snaží prekaziť Paulina, ktorá prichádza do Los Angeles aj s dcérou a začne pracovať v rovnakom rádiu... Aby toho nebolo málo, Loli strpčuje život aj Vicente (Alejandro López), riaditeľ rádia, syn dona Rogelia (Roberta Escobar), ktorý je majiteľom rádia a ochrancom Loli. ■ V seriáli vystupuje ďaleko viac postavičiek z rádia, i z okolia hlavných postáv. Hlavná zápletka je jasná - Loli x Rafael x Paulina, boj o opatrovníctvo, snaha zlepšiť rádio vs. vyhnať Loli... Za 103 dielov sa toho stalo naozaj, naozaj veľa, toľko zvratov, toľko postáv, ktoré boli iba v pár dieloch, ale zamotali dej... ■ Silvia Navarro exceluje, Loli je vypracovaná postava do detailov, do posledných gest, do každej mimiky. Ju sa oplatí vidieť všade. S Benavidesom sú zohratí, ladí im to spolu. Gaby Espino som mal chuť prefackať päťkrát v každej časti, villana ako sa patrí. Komediálne prvky zabezpečuje predovšetkým Bruno & Melissa s ich bláznivými nápadmi všetkého druhu, ale dramatické chvíle nechýbajú, a to ich bolo veľa. Možno bolo aj častí veľa. Prerušil som sledovanie seriálu v 73. časti a vrátil som sa k nemu po pol roku. Zápletka bola dobrá a všetko nakoniec do seba klaplo, len som sa občas pýtal, či to nebolo až moc zamotané. Každopádne hodnotenie v počte hviezd si to podľa mňa zaslúžilo. Silvii tlieskam ■ Premiéra US 26.1. 2021 Telemundo () (menej) (viac)