Agent Revelation

• angličtina Agent II: Revelation

silentname

Vyzerá to tak, že zajtra si dobehnem rest a pozriem si prvý film v tejto sérii. Možno mi to zaplní nejaké miesta, ktoré sa tu zobrazujú viac vo flashbackoch. Realita je teda tá, že "Agent Revelation" som videl ako film sám o sebe, no aj keď sa na to človek nepozerá ako na sequel, tak to funguje celkom dobre. Dokonca si myslím, že keď bude pokračovanie, tak som zvedavý, čo s tým Derek Ting spracuje. Pretože potenciál v tomto univerze určite nejaký je. Efekty sú síce trošku mix a niekedy vyzerajú fakt hrozne, no film ma dokázal zaujať svojimi nápadmi v príbehu a svojimi postavami. A na to, že som čakal lacné sci-fi béčko, film prekvapil. Je síce pravda, že je to akčné sci-fi béčko. Ale film to vie a robí s tým maximum čo môže, užíva si to a prináša elementy, ktoré fungujú. Ako napríklad vidieť boje proti "RUNTom", ktoré pôsobia ako z počítačovej hry. Dokonca vizuálne prvýkrát to pôsobí ako z nejakej FPS. A nevyzerá to zle. S postavami som sa za chvíľku celkom stotožnil, bavilo ma ich sledovať a bol som zvedavý ako to celé nakoniec dopadne. Ak máte radi akčné sci-fi béčka, tak film môžem odporúčať. Myslím si, že si ako diváci môžete prísť na svoje. Zajtra sa vrátim k prvému filmu a doplním si medzery. Ako som povedal, je tu potenciál na slušnú sériu. Uvidíme kam sa to vyvinie. No nemôžem dať filmu vyšší rating, než ten, ktorý mu udelím, lebo vizuálne film pôsobí trošku amatérskejšie. A hoci si to celkom slušne vedia kompenzovať inými kvalitami, bolo by ťažké dať filmu vyšší rating, než tento. Hodnotenie: C+ ()