Neon Days

silentname

Chvíľku to trvalo, ale nakoniec film dospel do skutočne uspokojivého finále. Sú určité veci, ktoré síce ani to nemôže zachrániť, ale vo svojej podstate hodnotím "Neon Days" ako veľmi zaujímavý a dobrý film. Spočiatku som mal pocit, že film nefunguje, jednotlivé scénky sú trošku nudné a najmä sú tu veci, ktorým som úplne nerozumel. Niečo na celom tom koncepte a Inter Skate bolo divné. A mal som pocit, že Sheldon Maddux sa stratil vo svojej vízii. No v závere som si uvedomil, že on sa nestratil. Ja som sa v tej jeho vízii stratil. No potom mi otvoril dvere a nechal ma vidieť zvyšok a všetko zrazu do seba zapadlo. A vďaka tomu sa nakoniec filmu ukáže ako silné psychologické dielko, ktoré nás pozvalo na celkom zaujímavý výlet. A nie, nebudem to nikomu vysvetľovať hlbšie. Niektoré veci je najlepšie keď uvidíte a pochopíte sami. Filmu však nemôžem odpustiť pár vecí. V prvom rade nekvalitné audio. V mnohých scénkach mám pocit, že buď bola audiotechnika zastaraná, alebo niekto nevedel scénku správne nazvučiť. A potom miestami scénky pôsobia ako keby boli scénky príliš nahalované alebo naechované. Nie vždy mám tento problém, no keď sa objaví, je to skutočne nepríjemné počúvať. Občas film pôsobí ako keby nám niečo chcel povedať, no potom si to rozmyslel a má to skutočne ťažké budovať nejaké postavy. Reálne však poviem, že vo filme sú najdôležitejšie dve postavy. Náš hlavný hrdina Jake a jeho psychológ Sean Gamsy. Chce to trošku času kým vám jednotlivé kúsky do seba zapanú, no výsledok je pre mňa veľmi uspokojivý a so skutočne príjemným a hrejivým finále. Som rád, že som filmu venoval svoj čas a som zvedavý s čím príde Sheldon Maddus nabudúce. Pretože potenciál v ňom určite rastie. Hodnotenie: B ()