Deväť ludí sa prihlasilo na 10-dňový pobyt v tajomnom Tranquillium House rezorte, ktorý vedie tajomná Masha (Nicole Kidman). Pobyt sľubuje úplnú transformáciu života. Každým dňom sa však na povrch dostávajú tajomstvá nielen o hosťoch, ale aj o tajomnej Mashi. (tahir)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (9)

Úplně cizí lidé (2021)

V podstatě ještě před začákem seriálu se okolo něj, a hlavně okolo Kidman rozjelo docela velká halo, že jaká to bude jízda, nejlepší role kariéry.... No nic z toho se nedostavilo. Člověk si první díly říká, že se to přece musí nějak rozjet, že to nebude jen o tom, že ti lidi maj nějaký problém, který většinou není moc zajímavý, a že výsledkem bude nějakého jeho vyřešení... No a ono to o tom fakt je, a kolikrát se ten problém ani pořádně nevyřešil. Kidman a její role nejsou ničím novým, její výkon sice nijak neurazí, ale zároveň to není nic, za co by měla sbírat hromady ocenění. ()

Náhodné činy zkázy (2021) (E01)

Na začátek taková rutinní představovačka. Charaktery vcelku snadno odlišitelné, takže se dají zapamatovat většinou na první dobrou. Kidman na hranici anorexie vzbuzuje zatím hlavně spíše obavy o její zdraví, než cokoliv jiného. ()

Kritická cesta (2021) (E02)

Zatím mi úplně chybí nějaké příběhy či tajemství jednotlivých postav, kvůli kterým by se odebrali do takovéhoto zařízení. Všechno je takové velmi přímo načrtnuté, a na první dobrou odhadnutelné (Rodinka ztráta syna, Evans novinář). Komplexně to pak působí jako variace na Agathu Christie, ale zatím bez nějakého velkého rozjezdu, ale uvidíme, co způsobí spuštění nového Protokolu... Okolo Kidman a její role bylo strašne velké halo, ale zatím mi nepříjde, že by vybočovala z řady klasických hippies postav, jejichž motivace nebude tak kladná, jak by se mohla zdát. ()

Den země (2021) (E03)

Vypadá to, že se to fakt nijak víc nerozjede, a celé to bude jen o postavách a jejich minulosti, a o tom, jak se "vykoupí" v rámci svého příběhu. Jediný, co to nějak může rozjet, je tak nějaký "tajemný", kdo se točí okolo Kidman. ()

Odvážný nový svět (2021) (E04)

Vážně je to jen jakási sonda do duší všech návštěvníků a členů zařízení, nic víc... ()

Sladká kapitulace (2021) (E05)

Tak konečně to vypadá, že se to někam začíná hýbat, a veškeré to představování postav v minulých dílech mělo nějaký větší smysl, a bude se to dále rozvíjet. Postavy konečně nějak více interagují a vnímají chování svého okolí, a není to jen o tom, že odkecávají svůj příběh z minulosti. Bylo tu hodně různých snů a halucinací (Aspoň doufám, že to tak je, bojím se, aby to nakonec nebylo tak, že se to celé odehrává v nějakém snu, nebo je to celé jen příběh v nějaké knize...), ale k posledním třem dílům je to konečně posun k lepšímu. ()

Zlatá žíla (2021) (E06)

Tak tahle nějak jsem si to od začátku představoval. Konečně se jde pořádně do hloubky, a postavy dokážou vzbudit pořádné emoce. Díky houbičkám se také přidávají pořádně potrefené imaginace, které dokážou přinést i povedené humorné situace. ()

Kola autobusu (2021) (E07)

Je zajímavé, jakou to najednou zabrala závratnou rychlost. Jakoby tvůrci potřebovali kompenzovat extrémně pomalý rozjezd, a na vyřešení všech linek jim nezbývalo moc času. Tady se tedy člověk nezastaví, ale všechno to působí právě až uspěchaným dojmem. Masha celý díl lítá z místa na místo, a snaží se korigovat hroutící se pacienty... ()

Na věky (2021) (E08)

Finále jsem se dosti bál, a z části se mé obavy i naplnili. Hypnotické představy se už střídají v nezměrném množství, situace už se kompletně vymkla kontrole, a všichni dělají.... Nic. Jedinou logicky smýšlející tak byla v minulém díle Mashy asistentka, která dojela pro policajty, což je teda vlastně i finální vyznání celého seriálu?! Docela slabé no... Bez většího rozuzlení, uvědomění, či ponaučení jsme tak doputovali do konce. ()