Joanina první smrt

(festivalový názov)
  • Brazília A Primeira Morte de Joana (viac)

Zvídavá třináctiletá Joana se společně se svou nejlepší kamarádkou Carolinou pouští do odhalování rodinné historie. Hnaná touhou vypátrat, proč její oblíbená prateta žila sama a nikdy neměla přítele, začne Joana odkrývat příběhy žen své rodiny a sama si klást nové otázky. Poprvé v životě se dívce otevře svět dospělých, kterému pořád ještě tak úplně nerozumí. Když se navíc v prostředí konzervativního brazilského venkova začnou šířit fámy o tom, že Carolina políbila dívku, dynamika mezi kamarádkami se začne měnit. Prožijte společně s Joanou sexuální probuzení, které se odehrává v kulisách křehkého příběhu rodiny vyrovnávající se se ztrátou. Upřímně, s citem a prostřednictvím strhujícího herectví dospívajících představitelek. Snímek plný tajemství a něhy navíc brilantně reflektuje, jak jsou mezi generacemi předávány příběhy a hodnoty, a že ne všem můžeme jednoduše porozumět. (Mezipatra)

Disk

Podle anotace jsem čekal napínavé drama o třináctileté dívce, která pátrá po tom, proč se její zesnulá prateta nikdy nevdala. Dostal jsem uvolněný snímek, který víceméně toho zase moc neřeší a který víceméně vyznívá do ztracena. Což je velká škoda, protože na papíře to znělo dost dobře. ()