Nick Fury sa dozvie, že Skrullovia chystajú na Zemi tajnú inváziu. (Disney+)

tween3r

Určitě jde o zajímavý a chytlavý projekt, ale nějaké chybky to má. Taky jsem upřímně čekal, že budeme tuhle „invazi“ odhalovat postupně v průběhu epizod, ale zatím z toho mám pocit jakobych koukal na Falcona & Winter Soldiera vol. 2, tak snad se to rozjede. Čtvrtou hvězdu hážu za konec, kterej jsem fakt nečekal a trochu mě to zklamalo, ale cením odvahu tvůrců nám to takhle naservírovat. ()

Tom10000

Pro informaci těm, jenž mne sledují: nyní píši svoji 1000. recenzi. Děkuji za podporu. 1.díl 1.série, jediné, jež vyšla a vyjde (seriál byl již ukončen). Děj díla od Marvel začíná v nedaleké budoucnosti v Moskvě, kde plánuje skupina vzbouřeneckých Skrullů, bytostí, jimž další mimozemský druh, Kree, zničily domov, provést převrat, a s jeho následným případným úspěchem i ovládnout celý svět. Ačkoliv se v tomto hlavním městě Ruské Federace pohybuje i Thalos, jejich vůdce, nemá nad nimi již žádnou moc. Mezi nimi se totiž prosadil mladý neohrožený Gravik, jenž Thalose svrhnul a usadil se se svými následovníky v Černobylu (Skrullům radioaktivita nevadí). Všechno začíná okamžikem, kdy se setkává jeden z nich s tajným agentem Rossem, a chce mu předat důležité informace. Odehraje se rvačka, jelikož už Ross nikomu nemůže věřit. Taktéž měl pravdu, jeho zdroj totiž není přítelem, ale skutečným Skrullem. Nakonec je však Skrull zabit Thalosem, jelikož patří (samozřejmě, jak už divák tuší) k nepřáttelům, k Odboji. Děj pokračuje návratem Furyho, velitele Avengers, jenž už však zestárl a pouze staví na oběžné dráze země bezpečnostní systém. Nikomu nedal vědět o svém odchodu (ani své kolegyni) a po Probliknutí (kdy Avengers zabili mezivesmírného šílence Thanose a tím odvrátili zkázu smrti půlky všech živých organismů) se velmi změnil. Setkává se s přítelem Thalosem, a dozvídá se o smrti jeho ženy. A taktéž o osudu jeho dceři, která ho zavrhla. G´iah, jak se jmenuje (hraje ji Emilia Clarke, velmi dobře známá z Her o Trůny coby úžasná, ale krutá Daenerys Targaryen) pracuje pro odboj. Donáší ledasjaké předměty a informace, a nyní se spolupodílí spolu s vůdcem povstání (přes jeho pobočníka) na zániku lidského působení na Zemi. Po setkání se svým otcem (naštěstí pro nás) zjihne, a pokusí se mu pomoci. Bohužel, nic nevyjde podle plánu: Fury se svojí kolegyní a Thalosem nejenom že se nechají napálit, (zda kvůli ní, či ne, toť otázka) ale především nestihnou zaznamenat klíčové okamžiky celé akce. Při ní se objeví i Gravik. Odpálí nálože s bombami a když se promění ve Furyho, zabije jeho dlouholetou kolegyni (...). 75 procent. Na začátek slušně zpracováno, jen některé pasáže zbytečně protáhlé, a pochybuji o důvěryhodnosti celé Moskvy jako takové (ale samozřejmě, natáčet se tam z politických důvodů nemohlo). ()

ReproBoy

Mě to nějak nevzalo. Unavený, zpocený příběh. Hadam, ze na konci nebude nyk fjury nykem fjury.  To je proste vzhledem k tomu co nabizi konkurencni serialy uz i na tom netflixu slaby. Od Endgame neni dobra marvelovka. ()

Strzengon

Hned v první Epizodě v českém dabinku opět nevím, kdo to překládal, kdo dělal korekce, kdo to daboval ale nikdo si nevšiml, že "emajsix" je "MI6" to je fakt děs, kam ten dabing jde a není to poprvé ()

ENDGAMEBOY

Skvělý začátek seriálu Tajná invaze nevypadal špatně. Skrullové dělají invazi na Zemi a Nick Fury se vrátí po dlouhý době. Jenom konec byl pro mě trošku blbej protože umřela stará, známá, dobrá postava Maria Hillova. Za mě 8,70/10. ()