silentname

"Unlocking Christmas" je v jadre ďalším klasickým filmom od Hallmarku, no má v sebe jeden veľmi pekný element, ktorý ho posúva na trošku vyšší level ako niektoré iné filmy. Páči sa mi ten nápad s dvomi kľúčmi a jednou schránkou, ktoré môžu povedať skrz veľkú dávku hádaniek zaujímavý príbeh. A odomkne s tým veľkú dávku vianočných momentiek, na ktoré sa príjemne pozerá. A keď sa na to film sústredí, tak je super. No keď sa sústredí na náš hlavný pár a ich lásku, tak tam to akosi nefunguje ako by malo. Na sekundu presne som odpočítal ich stretnutie a dokonca som vedel aj ako k tomu dojde. Akurát ja som počítal s vyliatou kávou. Tá to ale ustála. Takže okey. Ale inak všetko na sekundu presne prišlo. Opäť musí hlavná hrdinka počuť len časť z toho čo povie hlavný hrdina a vznikne klasické nedorozumenie na posledných 5 minút filmu. Je to vôbec potrebné? Prečo stále majú tvorcovia potrebu robiť toto nekonečné a otravné klišé? Koho baví si 5 minút film otočiť, aby dopadol tak ako chcete? Nikoho. Alebo ak takí ľudia sú, tak mi napíšte, nech tomu porozumiem. Film vyzerá dobre a všetko okolo romantiky je spracované pekne a magicky. No tá love story je proste veľmi slabá a stará. Hodnotenie: B- ()