Mrtvá schránka

• Maďarsko A néma dosszié (viac)
všetky plagáty

Při dopravní nehodě je v tajné schránce na boku rozpáraného žigulíku nalezeno několik tajných šifer. Ze špionáže je obviněn řidič auta Pavel Kovácz, který ale s policií odmítá komunikovat. Policie se snaží najít souvislosti a další možné stopy, ale dobře organizovaná skupina špiónů je vždy o krok napřed... Kovácze se pokusí ve vazbě otrávit, likvidují tajné schránky jak u Kovácze doma, tak všude jinde, a vše nasvědčuje tomu, že se je nepodaří dopadnout. Díky odhodlanému komisaři a jeho týmu se kolem nich ale začne pomalu stahovat smyčka. (Rakosnicek77)

Rakosnicek77

Pro mne opravdu obrovské překvapení. Jak jsem si v hloubi duše přál, aby to bylo dobré, tak se i stalo a z Mrtvé schránky se vyklubala naprosto dokonalá špionážní kriminálka. Vše ještě dokresluje úžasný kinodabing, no prostě jsme to tenkrát uměli. Nikdy bych ale neřekl, že Maďaři zvládnou natočit film, který si rozhodně a rád pustím ještě znova. A to dobové retro plné Ikarusů, žigulíků a primitivního vyšetřování, to už byl jen příjemný bonus! ()