Sladký domove!

• Južná Kórea 스위트홈 (viac)

Lidé se mění v krvelačná monstra a rozsévají zkázu. Zoufalý teenager a jeho sousedi z vedlejšího bytu bojují o přežití a snaží se při tom zůstat lidmi. (Netflix)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (21)

Série 1 (2020) (S01)

První série byla moc fajn. Měla jasný směr: ubránit se zavření v domě. Takže to nebylo jenom o tom nebezpečí a jak spolu bojují proti tomu, co je nejen venku, ale taky s tím, co vzniká vevnitř. Především od momentu, kdy se zjistí, jak celá nákaza funguje. Je to hodně o postavách, které se v tom musí zorientovat a hlavně o tom, jak se každý z nich zachová. Takže jo, je to tam hezky podle učebnice, a každý si může potom každý odškrtnout, že tenhle tam je, tenhle taky. Jenže co už není podle učebnice, je jak se chovají potom. Proč bych si jinak úplně nejvíc oblíbila právě ty, u kterých by mě to na začátku rozhodně nenapadlo? Možná proto je fajn, že jsem viděla první sérii tak brzo před druhou. Protože ta je úplně jiná... ()

Epizoda 1 (2020) (S01E01)

Naprosto skvělý úvod. Trocha divných a zakrvácených lidí v domě měnící se v divné cosi, přesto to není klasický "hospodový pátek". Taky něco hodně hnusnýho před barákem, co chce všechny zabít, přestože to není "ten divnej typ od vedle". První díl je hlavně o představení postav a ukázání tajemna, protože nebezpečí není jenom venku. Super  :) ()

Epizoda 2 (2020) (S01E02)

Co to jako bylo?! Ok, trochu se nám to tady už rozděluje. Jak podle charakterů, tak podle toho, kdo chce pomoct a kdo jenom koukat. A zase na konci brutální wau. Což je prostě na hlavu, když se teď směru pokaždý, když je tam ta příšera bez celý hlavy! ()

Epizoda 3 (2020) (S01E03)

Tak samozřejmě ty zajímavější časti se dějí tam, kde se lidi snaží přežít. Ale mám blbej pocit, že Pan Turista má něco brutálně za lubem (ostatně jako už od začátku) a že Pan Sawyer (hned jak ho spoutali, ťuk, vzpomínka) ví mnohem víc. Konec jako dost brutální. Už jenom kvůli té naději... ()

Epizoda 4 (2020) (S01E04)

Moc se tady toho nestane, ale...! Počet nových informací je na druhou stranu moc fajn. A snad poprvé v historii (teda kromě pavučin kouzelného pavučka) akce ve ventici, kde dva dny před natáčením neprobihal generální úklid, takže tam byl i trochu binec. Už jenom za to všechny palce nahoru  ;) ()

Epizoda 5 (2020) (S01E05)

Sakra! Pan Turista versus Pan Sawyer! Všechno jinak! A mnohem lepší! Vážně super díl  :) ()

Epizoda 6 (2020) (S01E06)

Už to zneužívání začínalo být trochu drsný. Prostě pro nás něco udělej a my tě zase zavřeme. Ale zase na druhou stranu moc fajn :) ()

Epizoda 7 (2020) (S01E07)

Tak tohle bylo mnohem drsnější, než kdyby tam všichni zařvali! Protože když se dozvídáme zbytek minulosti Hjon-suna, přijde ta jeho řeč dost, drsná v kontextu zakončení dílu  :( ()

Epizoda 8 (2020) (S01E08)

Začátek skvělej. Prostředek skvělej. A potom umře moje nejoblíbenější postava. Nějak nemám náladu na další díl.. ()

Epizoda 9 (2020) (S01E09)

Neměla jsem koukat dál! Neměla. Úvod s pohřbem rychle skončí a potom dorazí masakr. V polovině jsem si musela dát pauzu. Najednou bych tenhle díl nedala. ()

Epizoda 10 (2020) (S01E10)

Možná že mi udělalo tohle zakončení první série radost právě proto, jaké bylo. A že to byl spíš doják než krvák. Sakra, jak já se těším na pokračování! ()

Série 2 (2023) (S02)

Co mě napadlo během první poloviny, bylo slovo: roztříštěnost. Paradoxně ne rozmáchlost. A tím nemyslím delší stopáže dílů a víc minut dohromady na míň dílů. Ale taky je tam najednou spousta nových postav (v jeden moment jsem si i říkala, že by jejich počet vystačil na jeden další seriál), takže je těžký se zorientovat v jejich osudech a víc je pochopit, než na základním principu, a cítit víc. Navíc se tady dál roztahuje záhada kolem monster a jak se časem vyvíjejí, a je to možná strašně moc informací najednou. Což není problém tak velký jako to, že tam prostě nejsou strašně dlouho žádné odpovědi. Přičemž v druhé polovině, kde se rozjede linka, kterou bych možná chtěla vidět víc a taky víc se rozebírá, má prostě málo prostoru. Třeba rozhovor na labuti. To mělo sílu a prostě to připomnělo starý dobrý časy. Ale podobných rozhovorů je tam málo. A to mě sice mrzí, ale na druhou stranu, se tam děje spousta jiných fajn věcí. A jak to říct...všechno to, co se tam děje, se děje dobře. Jak s novýma postavama, tak se starýma. A odpadá to z obou skupin. Takže jo, na pokračování se rozhodně těším. Už v létě 2024. Asi dali kvapík, než aby bylo pokračování bez Song Kanga. ()

Epizoda 1 (2023) (S02E01)

Fakt jsem se bála, že přesunít ven ztratí tahle pecka svoje kouzlo! Ne, neztratila. Možná je právě o to víc drsnější. Přibudou postavy a samozřejmě, že většina vojáků jsou solidní kurvy. Ale ne všichni. Scéna s monst mamčou. Ach, jo, vždycky když si řeknu, že už jsem viděla všechno, tak to se najde něco, proč to vezmu zpátky. Jsem ale hodně zvědavá, jak to dopadne s naším novým amigem a jeho doslovným "chozením botách toho druhého" a co s ním používání cizího těla dělá. Konec wau! Tak snad se brzo dostanou ven... ()

Epizoda 2 (2023) (S02E02)

No, takhle...už se mi dlouho nestalo, že bych jakékoliv tvůrce čehokoliv nenášela takhle hodně ohledně toho, jak rozehraje částečně předpokládané očekávaní v kombinaci s nadějí, ale zároveň krutou pravdou, zda opravdu chci, aby to byla pravda, a zda smrt postavy (která si podle mě v první sérii prošla největším vývojem a zároveň jako bonus uvěřitelným) byla skutečně naživu. Ať už v jakékoliv formě... ()

Epizoda 3 (2023) (S02E03)

No, hele, to teda bylo! A obě linky za to stály. Útočiště v podobě stadionu? Takhle kdyby být jednou jedinkrát rozhodli vyřešit nepokoje během zápasu...hned by byl klid! No, a ta druhá? Další monster mamča mód Terminátor! Aj! ()

Epizoda 4 (2023) (S02E04)

Tohle bylo...no, spíš jako začátek nové série, než jako čtvrtý díl. O rok později, spousta nových postav, spousta tajemství. A najednou z toho není survival s monstrama, ale postapo sem tam s monstrama. A celý díl je v podstatě o tom, že Un-ju pořád někam jde, my nevíme kam, a co se přesně, protože rok je rok je a ten jeden flashback moc neprozradí, a stále doufá, že najde bráchu. Zajímavá část je samozřejmě kytičková cizinka. ()

Epizoda 5 (2023) (S02E05)

Extrémně napínavý díl se závěrečným návratem, který mi udělal radost :) ()

Epizoda 6 (2023) (S02E06)

Uznávám, moje hloupost, mělo mi docvaknout mnohem dřív, kdo je kytičková cizinka... ()

Epizoda 7 (2023) (S02E07)

První setkání na začátku je drsný. Druhý na konci strašně milý. Vzhledem k tomu, co bylo uprostřed řečeno, hledání pomoci zrovna na tomhle místě dává smysl. A upřímně doufám, že pokračovat se bude právě tímhle směrem v rámci "rychlení monster". Jenom si neodpustim jednu poznámku. Moc jsem si oblíbila Parka. A musím říct, že chudák dostává teda naloženo dost a tady na konci možná ještě hůř, než kdyby zase dostal pěstí. Tak snad si to už vyřeší. Jestli budu na ten jeho nešťastnej výraz koukat ještě v třetí sérii, tak už to na mě bude moc :( ()