O Vánocích se veselá publicistka spojí s cynickým viceprezidentem společnosti a jeho různorodý týmem, aby pomohli charitativní organizaci v nouzi. (tribican)

silentname

Ďaľší z kategórie okey vianočných filmov bude "If I Only Had Christmas". V podstate klasický film s klasickými momentkami, no najmä obohatený o zápletku, ktorá asi moc divákov nenadchne. Lebo tam budeme mať čo do činenia s korporáciami a dialógmi, ktoré nás dokopy nezaujímajú a najmä vieme kam to pôjde. Tento rok mi už pomaly na tieto filmy začínajú dochádzať argumenty. Koľkokrát môžem písať to isté? Povedzme si teda čo má tento film iné oproti ostatným. No v prvom rade má charizmatickú Candace Cameron Bure. Myslím si, že tá poňala túto rolu so svojim magickým úsmevom absolútne perfektne a vďaka tomu je jej postava Dary ohromne sympatická. Mladá Jackie mi je takisto veľmi sympatická a pôsobí ako celkom dobrá vedľajšia postava. A vidieť koľko snahy išlo do všetkého toho spracovania a najmä, že to bolo absolútne pro bono je super. Ale to je málo na to, aby to film odzvláštnilo. Neznie to zaujímavo, vyzerá to okey a príbeh je už tradičný vianočný Hallmark. Hotovo. Hodnotenie: C+ ()