silentname

"Back To The Goode Life" je skoro ako Hallmark film. Má na to obsadenie, má na to príbehovú líniu, no jediné čím sa toto odlišuje je fakt, že herci tu môžu hovoriť aj veci ako "bullshit", môžu sa poriadne opiť a niektoré scénky môžu pôsobiť aj trošku sexuálnejšie. No v jadre je treba priznať, že tento film je o niekoľko tried horší, než klasický Hallmark romantický film. Prečo? V prvom rade mám pocit, že keď máme film postavený vyslovene z čiernych hercov, tak často sa režisér alebo scenárista rozhodne, že niektoré postavy sa musia správať ako lacné stereotypy. To skutočne neznášam. Vďaka tomu vedia byť potom niektoré postavy vysoko otravné. Problémom v tomto filme je ale aj fakt, že úvodná story a dôvod pre ktorý sa Frankie musí vrátiť domov sa tu rieši len absolútne minimálne. A to skutočne absolútne minimálne. Dokopy by sme celý ten koncept mohli z toho vytiahnuť a film by nebol v ničom iný. A potom sú tu blackouty. V Hallmark filme to väčšinou znamená reklamné predely, no v tomto prípade ich funkcii nerozumiem. Hallmark tým aspoň ukončí scénku a postavíme sa na iný setting. Tu to nastane a keď sa vrátime, tak scénka sa vracia do toho istého času a miesta. Aký bol teda význam toho blackoutu? Kamera je tu tiež miestami zvláštna. Konkrétne sú tu 3 scénky, ktoré z nejakého dôvodu sú natočené ako keby sme tomu potrebovali dať skoro čiernobiely odtieň. Neviem prečo? Bolo to točené inou kamerou alebo čo sa vlastne stalo? Jediné čo viem, že kedykoľvek sa to stane, tak to len bije do očí a premýšľam, prečo nemôže byť scénka v rovnakej farbe ako všetko ostatné. Postavy vo filme nie sú veľmi sympatické, atmosféra filmu je slabá a dokopy nemám moc čo vyzdvihnúť. Možno iba môžem povedať, že Kyla Pratt tu nemôže za to, že film nevyšiel. V rámci svojich možností sa snaží hrať a dať tomu nejaký charakter. No všetko okolo nej jej bráni z filmu urobiť akýkoľvek lepší zážitok. Hodnotenie: D- ()