Seobok

Ki Heon (Gong Yoo) trpí neustálymi migrénami, spôsobenými nádorom na mozgu. Ostáva mu nanajvýš rok života. Chce žiť, no zároveň vie, že prichádzajúca smrť je trestom za veci, ktoré spáchal v minulosti. Keď ho kontaktuje jeho bývalý šéf s pracovnou ponukou, dostáva novú šancu na život. Je ňou Seobok –  tvor, ktorého stvorili v laboratóriu, a aj keď vyzerá ako človek, má v sebe niečo viac ako my. Použitím Seobokovej kostnej drene sa dá vyliečiť akákoľvek ľudská choroba. Ki Heon dostane za úlohu Seoboka sprevádzať pri prevoze na utajené miesto. Ocitá sa tak so Seobokom na ceste, na ktorej sa ho snaží chrániť pred silami, ktoré ho chcú zničiť. Zároveň sa mu stáva starším bratom, ktorý ho učí, ako funguje tento svet a dáva mu odpovede na jeho otázky týkajúce sa ľudskej túžby po živote. (Alex358)

EvilPhoEniX

Korejský Sci-Fi velkofilm s dvěma hereckými esami! Yoo Gong ( Train to Busan) jakožto agent má za úkol bezpečně transportovat Park bo Guma, který je umělě vytvořený Klon a má schopnost telekineze. Ovšem mají na něj zálusk američané a tak je mise o něco nebezpečnější, než se na první pohled zdála. Krásně natočené, inteligentní se zajímavými filosofickými úvahami, silnými emocemi, zlověstnou hudbou a výbornou akcí. Přestřelka na dálnici připomene Sicaria, ta byla pěkně brutální a ostrá a bavily mě i hrátky s telekinezí ( Omlátit chlápka o zem tak, že se rozpůlí beton se mi líbilo). Došlo i na pár krátkých rychlých fightů a finále je poměrně velkolepé, ale tam jsem upřímně čekal trochu větší odvaz, ale slušné. Filmů o klonech kor s telekinezí je jako šafránů, takže jsem rád i za tenhle přírůstek, byť bych si to dokázal představit ještě akčnější a divočejší, ale holt tady se chtěli zavděčit více lidem než jen akčním fanouškům. Po dlouhé době s hodnocením váhám, ale díky štědré stopáži jen 90 minut a neotřelému námětu klonů rád přilepším. 7/10. ()

agentmiky

Tak tady se ten potenciál pohyboval o několik pár příček jinde. Seobok ve finále určitě dokáže překvapit, ne že ne, ale čekal jsem asi více. Musím ale jako vždy pochválit audiovizuální stránku, Korejci se opět překonali, klobouk dolů. Herecky taktéž silné, hlavní hrdina z Vlaku do Pusanu podal kvalitní výkon, lidský klon taktéž. Jako akční bych film rozhodně neoznačil, na druhou stranu tyto sekvence měly největší šťávu (viz. naturalistická a luxusně ozvučená přestřelka na dálnici či epochální zakončení). Problém za mě tkví ve scénáři. bylo vidět, že si tvůrci ukousli příliš velké sousto, jako jednotlivě ty myšlenky o životě a smrti působily ještě celkem fajn, ale snímek jako jeden celek nepůsobil tak pospolitě, jak bych si v ideálním případě dokázal představit. Bavil jsem se, sem tam interesantní dialogy, ale z tohoto tématu se dalo vyždímat více. Za mě 6,5/10 ()

honajz2

Někde v půlce jsem si dokonce začínal říkat, že se stal zázrak a oslovilo mě něco jihokorejského, ale bohužel jsem to zakřikl moc brzy a pak to šlo strmě dolů, až je nakonec zázrak, že ty tři hvězdy dávám. Ono se totiž na konci pořádně rozjede to, co mi na jihokorejských filmech vždycky vadí - patos, přehnaně emotivní scény, přehnaná hloupá překombinovanost a naprosto náhlé změny rozhodnutí postav bez jakéhokoli většího opodstatnění. Do té doby se to ve všem překvapivě drželo na uzdě a i když mě ani jedna z hlavních postav nebyla zrovna sympatická, i tak jsem s jejich osudy aspoň trochu dokázal soucítit a hlavně si mě získaly dostatečně na to, abych se o ně zajímal. Dokonce je tu i trocha filozofování o smrti, na Jihokorejce až překvapivě inteligentní, a většinu času je to navíc a naprosto jasně road movie, což se mi na tom všem líbilo snad nejvíc. Ale i když mě to v závěru dost zklamalo, i tak jsem rád za to, že tu aspoň nebyla žádná uječená postava a žádný pokus o ten jejich smysl pro humor, který mi často přijde hlavně trapný. Mohlo to být lepší, to určitě a o dost, ale i tak se to docela dalo, silné a povedené scény v tom kupodivu taky jsou a hlavně jsem u toho netrpěl, jako u jiných jihokorejských filmů. Takže se dostavil aspoň částečný úspěch. Slabé 3* ()

Padme_Anakin

Zvláštní věcička, pro mě zajímavá a plná pozoruhodně jednoduchých otázek, ovšem u těch odpovědí bych i já místy zaváhala.. Tajný experiment Seobok se ocitne v hledáčku zločinců, možná i konkurence, a jeho tvůrce ho chce bezpečně přemístit.. Setkání hlavních postav je jako střet jiných civilizací, navzájem si nerozumějí, každý mluví jinou řečí, ale během společné cesty projeví dostatek empatie jeden pro druhého.. Poděkování za titulky uživatelce Andrea1717.. ()

italka63

Sice poněkud první polovina rozvleklá, film je hodně konverzační, i když na akční závěr též dojde. Nesmrtelnost a klonování, to je oč tu běží. Stvoříte chlapce, který má za cenu vlastního ždímání těla spasit lidstvo před smrtí. Ale zaslouží si to lidé? Budou dál umírat, i ti, kterým na chlapci, experimentu, záleželo. Dobře zahrané, hezká hudba, scifi z poněkud jiného soudku. ()