Řidiči, zastav!

(festivalový názov)

Kvůli tíživé finanční situaci pracuje Aman nelegálně jako řidič najímaný přes mobilní aplikaci. Bella, která žije sama ve velkoměstě, pravidelně využívá jeho služeb pro své vlastní účely. Časem se sblíží, přičemž jejich vztah překonává rasové a ekonomické rozdíly, zatímco se snaží najít své místo na světě. Film se odehrává na pozadí malajsijských parlamentních voleb a kriticky zobrazuje život na okraji společnosti. (Asean+3 Film Festival)

Bush13

Taxikářský příběh o vztahu vykořeněného Malajsijce mnoha tváří s čínskou křesťanskou prostitutkou zasazený do sociálně-kritického rámce jihovýchodní Asie. Je to ale zejména podmanivá story životem potloukající se dvojice, kde ony sociální komentáře, scény a taktéž prostředí slouží pouze jako koření, jako když občas zasypete laksu chilli papričkami. Filmu, který opravdu skoro nikterak nevybočuje z metod a vyprávění západní kinematografie, lze vytknout snad jen občasnou výraznou názornost scén. ()

ArthasKarfa

Film, u kterého se posunete mimo Evropu, ale zachováte si uvažování evropského problému. Chceme něco změnit, chceme se posunout, chceme uspět a je jedno jestli v Berlíně nebo v Bejrútu. Jsme lidé a lidé se milují a hledají. ()