silentname

"Broken Down" je na jednu stranu veľmi jednoduchý film, no veľmi dobre napísaný. Na druhú stranu je škoda, že nemal za sebou trošku väčší budget a lepšiu produkciu. Pretože skrz všetko to negatívne je tu celkom slušná dávka pozitívneho. Musím povedať, že som ešte nevidel príbeh človeka, ktorý mal problém vyjsť von zo svojho auta, pretože mu to spôsobovalo traumatický stav. Tento rok som mal nejaké filmy o agorafóbii, no tento pôsobil predsa len ešte o niečo silnejšie v rámci emocionálneho dopadu. Poviem pravdu, že priateľstvo, ktoré tu vznikne medzi Haroldom a Jacobom je veľmi uveriteľné. A je super ho sledovať ako sa postupne začne viac otvárať, do jeho života sa vráti aj radosť a je schopný nakoniec aj urobiť veľké pokroky vo svojom živote. Ako som povedal, príbeh ma dostal. Nebyť toho, že sa opäť dočkám viet od jednej postavy, ktoré sú už ako z katalógu. Moja obľúbená je: "Look what you made me do!". Ale okrem toho je aj skutočne celkom problémom produkcia. Najmä audio nie je dobre vyčistené a občas tam je zachytené veľká dávka šumu. A potom to miestami pôsobí ako film na úrovni a inokedy veľmi amatérsky. Ale som veľmi rád, že som film videl a možno by som sa k nemu niekedy aj vrátil. To priateľstvo medzi našimi dvomi protagonistami je to, čo ho najviac predáva. Hodnotenie: B+ ()