Virtuózi

(relácia)
  • Česko Virtuosos (viac)

Virtuózi - V4 je talentová súťaž mladých hudobníkov, ktorí svojou brilantnou interpretáciou získali nejeden obdiv. Spoločným jazykom muzicírujú a spája ich spoločný jazyk hudby. Virtuózi je jedinečný formát vo svete televízie. Šou začína svoju šiestu sezónu v roku 2020. Ide o súťaž talentov klasickej hudby, v ktorej sú uznávané, podporované a odmeňované talentové a výkonnostné schopnosti. Od súťažiacich sa vyžaduje, aby boli vynikajúcimi interpretmi klasického nástroja, alebo vynikajúcim klasickým spevákom. Poslaním televíznej šou je objaviť skutočný talent a predstaviť krásu klasickej hudby čo najširšiemu publiku. Šou má iba jedného konečného víťaza, osobu, ktorú si vyberie panel odborníkov a publikum. Víťaz bude môcť vystúpiť v najslávnejších koncertných sálach sveta a získať štipendium v ​​jednej z najprestížnejších hudobných inštitúcií. Pred víťazom sa tak v okamihu víťazstva otvára rozprávková kariéra. (RTVS)

ibeh

Nemohu hodnotit, neboť jsem viděla jenom finále a to jsem si dostatečně vychutnala. Skvělé hudebně talentované děti a mezi porotci Domingo. Co více si přát. Příjemný zážitek. Akorát Gottschalk mi svým zjevem připomněl dávný východoněmecký pořad Ein Kessel Buntes :) ()

progression

Vynikající projekt - soutěžní přehlídka mladých hudebních talentů z 5 zemí se opravdu vydařila. Na rozdíl od obdobných projektů pořádaných komerčními stanicemi, kde se uměle natahoval čas exhibicemi moderátorů i porotců, mezi účastníky byla spousta exotů a TV reklamy tekly proudem a obvykle značně zkrácená vystoupení byla nakonec jen částí okrajovou, zde je tomu přesně naopak. Mladí geniální hudebníci jsou na prvním místě a bez výjimky všechna vystoupení jsou vynikající a nezapomenutelná. Je opravdu moc nesnadné vybírat ty nejlepší. Hodně mne zaujalo, že vesměs všichni soutěžící měli kromě svého nesporného hudebního talentu ještě jiné hodnotné koníčky a aktivity, takže nevyrůstají jen v hudební bublině. A u těch nejmenších bylo vidět, že na úkor svégo geniálního hudebního talentu nepřicházejí o své dětství. Jen mi trošku neseděl hlavní moderátor (i když je to prý ohromná hvězda). Naštěstí mi ho sympatická polská moderátorka a především vynikající hudební výkony všech geniálních mladých virtuosů dostatečně upozadily. ()