silentname

"Killing Eleanor" je pre mňa zaujímavým filmom. Keď sa nám v úvode predstaví jeho námet, tak som si myslel, že to bude celkom slušná dávka humoru s dvomi zaujímavými postavami. No postupne sa z toho stane ďalšia americká indie roadtrip dráma, ktorá tak bude trošku hĺbať o živote, jeho podstate a o tom čo je dôležité. Asi to znie, že tento film podávam negatívne, no nie je to úplne pravda. Áno, prial by som si, aby sme sa dočkali niečoho možno trošku zaujímavejšieho a kreatívnejšieho. S tým konceptom sa dá pracovať. Plus si myslím, že z toho mohlo byť aj niečo vtipnejšie. Ten úvod je skvelý. Nápad je vynikajúci. Prvotné prevedenie plánu úteku ma pobavilo a bolo dobré. Je len škoda, že potom to Rich Newey uchopil ako klasický road trip film, kde dramatické momentky začnú prebíjať tie komické a dokopy sa to stane tak filmom, ktorý poznám. Ale potom si uvedomím, že mám celkom rád tieto road trip dramédie, ktoré nám dávajú trošku toho života a skúseností a všetkého okolo. Nemám s nimi dokopy vnútorne žiadny vážnejší problém. Pokiaľ dokážu svoju myšlienku dotiahnuť do konca. A myslím si, že myšlienku síce dotiahli, no z filmu asi na konci ustrihli možno posledných 10 - 15 minút, ktoré by dali tomu všetkému nejaký ten punc finišu. Takže sa vlastne nedozvieme či Nathaly konečne splní ten sľub, ktorý si dala. Pretože to môže zlepšiť jej život. A ja by som si po pravde prial, aby sme to mohli trošku vidieť. Film však v rámci konceptu a možností vychádza celkom uspokojivo. Hlavné hrdinky sú dobré a ich dialógy majú v sebe niečo. Nie je to síce niečo ako mi dal napríklad "Ashby", ale vo výsledku mi to stačilo. Je len škoda, že tento film mal potenciál byť niečo väčšie a pamätnejšie. Hodnotenie: B- ()