silentname

"The Never List" je síce pre mňa dobrým filmom, no rozhodne ho nemôžem označiť veľmi inovatívnym alebo originálnym. Mohol by som povedať, že to ide v tých istých stopách ako napríklad roky dozadu išlo "Mean Girls". Tento film ale akosi nemá tú potrebnú charizmu a možno by som mohol povedať aj gule na to, aby dokázali tie situácie tak vyhrotiť ako to urobil Mark Waters. Možno koncept je trošku iný a možno to pôsobí trošku serióznejšie, no na druhú stranu tu budeme mať scénku s marihuanovými brownies, ktoré skončia v rukách učiteľov bez toho, aby vedeli čo v koláčikoch je. A najhoršie ešte k tomu je, že spôsob ako sa k tomu dostávame je vysoko predvídateľný. Možno to s učiteľmi trošku vylepšili a je tu vďaka tomu niekoľko vtipných vyučovacích hodín, no to je trošku málo. A okrem toho ma ešte trošku mrzí, že sa to snaží ísť "good girl gone bad" konceptom, no trvá to polovicu celkového času kým sa začnú veci reálne diať. No pozitíva filmu tieto mínusy robia celkom skusnuteľné. V prvom rade naša hlavná hrdinka je skvelá. A celý čas čo som ju sledoval som nemal pocit, že by robila niečo mimo svojho charakteru a pôsobila veľmi úprimne. Keď má film moment, ktorý má pôsobiť smutne alebo ponižujúco, tak to skutočne veľmi dobre zachytí tú správnu atmosféru. Film ani nemá žiadneho zloducha alebo niečo, čo by ho držalo vzadu. Je to len Ema, ktorá sa snaží vnútorne vyrovnať so smrťou svojej najlepšej kamarátky a vďaka tomu skĺzne trošku nesprávnymi cestami. A dáva to zmysel. Takže vo výsledku je to síce klišé film, ktorý poznáme, ale bavilo ma ho sledovať. Len som mal pocit, že to mohlo byť o niečo zaujímavejšie alebo vtipnejšie. Hodnotenie: B ()