silentname

Myslím si, že "Middleton Christmas" nebude asi filmom, aký by ste od tohto očakávali. Ak chcete vianočnú romantiku, tak myslím si, že tohtoročné Hallmark filmy zatiaľ celkom fungovali. A pozrel by som sa radšej tam. Tento film je skôr stredoškolskou americkou romancou, kde v strede nabere film úplne iný smer a budeme tu mať ťažké zranenie a kómu a tak ďalej. A ak to nie je to, čo od vianočného filmu očakávate, tak myslím si, že tento film neoceníte. Pre mňa má niekoľko dobrých vecí, no nemyslím si, že to ocenia všetci. Myslím si, že postavy sú celkom dobre spracované, chémia medzi Sam a Maxom podľa mňa funguje a postavy nepôsobia veľmi čiernobielo. Je zaujímavé ako sa to vyvinie aj s Maxovým otcom a film má skutočne pekne spracované finále. A v tomto smere som spokojný. Okrem toho si myslím, že Sam skutočne dostala asi ten najväčší dar, aký asi mohla dostať. A je to pekná myšlienka. No inak neviem moc čoho sa chytiť. Filmu chýba dlho vianočná atmosféra, nakoľko začína niekedy v septembri. Prvá polka filmu je pomalá a nudná a skôr pôsobí odniekiaľ z Disney Chanell, kým druhá polka následne nás prenesie do nemocnice a boja o život. A sú to momentky, ktoré už sú strašne gýčovité a hlavne si nie som istý, či ich vôbec od vianočného filmu chceme. Plus je tu jedna scénka, ktorá je tak neskutočne gýčovitá, že by si za to zaslúžila asi minimálne razítko patetickosti. Nebudem to vysvetľovať, no keď tú scénku uvidíte, tak pochopíte. Je to proste len maximálne úbohé. Čo viac dodať? Som rád, že som film videl, nevrátil by som sa k nemu a nemôžem ho odporúčať ak chcete atmosféru Vianoc. To vám asi dajú skôr iné filmy. Ale nemôžem povedať, že by ma otrávil. Hodnotenie: C ()