silentname

"Chateau Christmas" bude druhým tohtoročným vianočným filmom z produkcie Hallmarku. A mám z neho trošku zmiešané pocity. Na jednej strane človek nemá veľké očakávania, no súčasne si myslím, že je tu niekoľko dobrých nápadov. Ktoré ale film nikdy nedotiahne poriadne, lebo sa sústredí na svoju hlavnú dejovú líniu (alias romancu), ktorá veľmi zaujímavou nie je. Okrem toho herecké výkony v tomto filme sú vyslovene chabé. Mnoho scénok tu potrebovalo úplne iné reakcie, než naši herci dali a nestáva sa to zriedkavo. Ako keby sa to celé spracovalo na prvú dobrú bez toho, aby to následne herci s réžiou konzultovali. Niečo sa tu proste nepodarilo. Čo funguje? Páči sa mi keď sa dá dokopy stará sláčiková kapela a dajú dokopy svoje vystúpenie. Škoda je, že ho tvorcovia useknú. Neviem prečo? Hudba je dobrá, aj keď mám občas pocit, že všetky tieto filmy majú v sebe vždy tie isté skladby. Minimálne "Deck The Halls" je asi v každom vianočnom filme od Hallmarku. Začnem to asi čekovať. Ale skôr mám na mysli teraz, keď sa naša hlavná hrdinka posadí za klavír, je tu niekoľko dobrých scénok. A fungujú dobre. No ako celok, film toho moc podľa mňa neponúka. Nie je to to najhoršie čo som videl, ale nie moc zaujímavé. Hodnotenie: C ()

Apanatschi

Ústredná dvojica – sympaťáci, prostredie chateau prekrásne, príbeh klasicky jednoducho milunký. Čo by som ale chcela najviac oceniť – sú aranže vianočných piesní. Nádherné kompozície! Na film sa pekne pozerá, ale hlavne sa dobre počúva. A navyše – Luke Macfarlane si odohral svoje party na violončele „vlastnoručne“. Údajne mal podľa scenára hrať na inom nástroji, ale keď produkcia zistila, že je zručný čelista – zmenili to. No a Merritt zase profesionálne predstierala, že je virtuózna pianistka. ()