Bloodhound

• Veľká Británia The Lost

silentname

"The Lost" bude trošku náročné okomentovať bez toho, aby som do toho pridal nejaké tie spoilery. Ale trošku sa to nejako pokúsim spraviť. Zakončenie je totiž celkom zaujímavé a dáva nám to možnosť veriť dvom teóriám. Pre mňa je tu ale jeden problém, ktorý podkopáva nohy oficiálnej teórii. Prečo? Pretože počas filmu začnú nášmu vyšetrovateľovi chodiť správy od neznámeho človeka, ktorý ho bude varovať, že ak neprestane s vyšetrovaním, niečo sa stane s jeho rodinou. Lenže pokiaľ sa vo svojich teóriach pletie (ako na konci je oficiálne vyslovené), prečo by sa mu niekto vyhrážal? Prečo by dostal od jednej postavy konkrétnu vyhrážku, ktorá sa naplní? Takže v tomto smere viem, na ktorej strane príbehu som. Film je zaujímavý, pomaly nám dáva kúsky puzzle a máme si to rovnako pomaly skladať. A ako som povedal, môžeme dospieť k dvom rôznym výsledkom. Uvidíte, ktorému viac budete veriť vy, ak si film pozriete. Film len ťahá dolu jeho producentská kvalita, ktorá pôsobí miestami absolútne amatérsky. Príbeh je dobrý a rovnako ma to držalo v záujme. Ale miestami som mal fakt pocit, že produkcia bola veľmi lacná. Na druhú stranu radšej lacný dobrý príbeh ako lacne spracovaný mizerný príbeh. Alebo aj dobre produkovaný mizerný príbeh. Myslím si, že ak máte radi krimi thrillery, toto by vás mohlo chytiť. Pre mňa zaujímavý príbeh s dobrými zvratmi a záverom, kde som najprv nechápal, čo Peter Stylianou robí, no na konci dal všetky diely na miesto a veci sú v poriadku. Hodnotenie: B ()