Na privyazi u vzlyotnoy polosy

(TV film)
  • Sovietsky zväz Na privjazi u vzljotnoj polosy (viac)
všetky plagáty

Páníček svého psa políbil, řekl: „Čekej, já se vrátím,“ nechal ho pod schody a nastoupil do Tupolevu. Proto teď ten německý ovčák čeká na příletové dráze. Na letišti tíží jednu dívku svědomí. Byla to Daška, kdo jim nedovolil vstup na palubu, protože neměli v pořádku veterinární dokumenty. A tak se o fenku, kterou si pojmenovala Najda, stará. Nosí jí něco na zub a snaží se vypátrat majitele. Najda běhá ke každému TU-134, které přistálo a mezi cestujícími vyhlíží svého milovaného páníčka. Jen třikrát nepřišla na příletovou dráhu ke známému letounu. Poprvé ji Daška našla kleci v odchytové stanici. Když ji hledala podruhé, našla kolem ní batolit se dvě štěněčí kuličky. Když ale nepřišla potřetí, tehdy našli jen rezignovaný a zestárlý stín Najdy. Jako by fenka nějak vycítila, že právě napsal její páníček, že už o ni nestojí. (chamonix)

• Natočeno podle skutečných událostí. Od roku 1974 takto čekala fenka německého ovčáka Palma na svého pána na moskevském letišti Vnukovo. Příběh o ní byl o dva roky později publikován v Komsomolské pravdě. (chamonix)