silentname

"All About Sex" alebo "Natural Disasters" je novou dramédiou od môjho (posledné roky) obľúbeného štúdia Gravitas Ventures. A ani tentokrát som nemal pocit, že by ma sklamali. Dakota Gorman síce režijne aj scenáristicky predstavuje svoj filmový debut, no príbeh ako taký pôsobí skoro ako keby bol absolútne zo skutočnosti. Postupne som si uvedomoval, že všetky postavy sú podľa mňa dobré, dialógy nepôsobia umelo a hoci nemôžem povedať, že by mi vždy vyhovovala téma debaty, tak film mal v sebe obrovskú dávku úprimnosti. Nemusíte vždy súhlasiť s tým, ako naše hrdinky reagujú, no ani raz to nie je mimo charakter. Myslím si, že všetky naše tri hrdinky sú veľmi dobre pochopené. Takže v tomto smere palec hore. Rovnako je super, že film nedáva jednoznačnú odpoveď a nemá potrebu do toho pridávať nejaké klišé z romantických dramédií, kde viete presne odhadnúť čo sa stane. V tomto filme podľa mňa odhadnete niektoré situácie, ale nemyslím si, že by ste mali šancu odhadnúť ako to celé na konci dopadne alebo aj ako jednotlivé príbehy budú uzatvorené. Pretože to nejde cestou klišé. A veľmi to oceňujem. Film funguje ako komédia a má niekoľko skvelých hlášok, na ktorých som sa skutočne rehotal. Ale aj z dramatického uhla pohľadu ide o dobre napísaný príbeh. Takže áno, teším sa čo prinesú Gravitas Ventures nabudúce. Hodnotenie: B+ ()