Mladá marketingová manažérka Brooke (Julianna Guill) sa vracia do rodného mesta, kde chce znova prežiť svoje vianočné spomienky a zároveň pomôcť rodinnému vinárstvu, ktoré zápasí s problémami. Jej marketingové zadanie zahŕňa nepravdepodobné partnerstvo s Tylerom (Jon Cor), charizmatickým, ale tvrdohlavým majiteľom vinárstva. Brooke rýchlo zistí, že vianočný duch z mestečka zmizol kvôli vinárskemu konglomerátu, ktorý odkúpil všetky miestne vinárstva. Brooke a Tyler sú odhodlaní vrátiť Vianoce do mesta, spolupracujú a zisťujú, že ich spája viac než len láska k vínu. (TV Markíza)

silentname

Ďalší tohtoročný vianočný prírastok od Lifetime Channel je Christmas On The Vine". Príjemná a nenásilná romantická dráma, ktorá síce funguje veľmi jednoducho, no má svoju dávku šarmu, vyzerá veľmi pekne a scenár nepôsobí tak vysoko prvoplánovo alebo gýčovito ako niektoré iné. Romanca medzi našimi hlavnými hrdinami je celkom dobre zachytená a pôsobia spolu celkom úprimne. Dokážem im to uveriť. Film tak trošku aj ukazuje aké to môže byť v dnešnej dobe náročné pre malodpodnikateľov, ktorí majú niekedy problém prežiť, nieto sa ešte stať úspešným. A vo svete vinárstva je potrebné, aby sa nejakým spôsobom konkurenti odlíšili a dokázali niečo priniesť. Doba ide dopredu a my musíme ísť s ňou. Je tu niekoľko veľmi pekných scénok, filmu nechýba zmysel pre humor a do toho ochutnávania vína by som sa pokojne aj pripojil. No čo film nemá sú dobré detské herecké výkony a nejaký reálny nápad ako to nespraviť veľmi jednoduché. Je to napísané možno lepšie ako niektoré iné filmy, no aj tak sa nevyhneme určitým klišé. A možno v tomto filme nepôsobia tak vysoko gýčovito, stále sú to klišé. Ak ste milovníci Vianoc ako ja, tak film vás určite dostane do dobrej vianočnej nálady. A môžem ho odporúčať. Hodnotenie: B ()