V odlehlém norském městečku ležícím uprostřed nehostinné pustiny se zná každý s každým. Život v Utmarku je však divoký a cizincům se málokdy podaří přizpůsobit. Když je do školy přijata nová optimistická učitelka, doufá v nový začátek. Brzy si však uvědomí, že jedinou osobou, která se zde chová aspoň trochu dospěle, je 12letá dívka. Seriál vypráví prostřednictvím živořících a velmi neobvyklých postav příběh o hledání místa na světě - ať už jde o nalezení sebe sama po rozchodu s partnerem, neúnavnou snahu dospět, zoufalé úsilí překonat smrt milovaného člověka nebo jednoduše vyhnání duše zesnulého manžela z vašeho těla skrze exorcismus. Komediální drama pojednává o přijetí všech nepříjemných zkoušek osudu a dotýká se nejrůznějších aspektů lidské podstaty - lásky, smrti i transvestitismu. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Vítejte na konci světa (2021)

Nemám tušení, jak seriál hodnotili ostatní uživatelé, protože tento text píšu offline (ano, opravdu, prupiska a sešit!) v době, kdy nemám funkční PC (a později ho redigovat- jaké slovo!- nebudu), ale doufám, že se ještě někomu líbil. Norští tvůrci by si to podle mě zasloužili, protože se jim podařilo natočit velmi civilně pojatou záležitost, v níž se neuchylovali k lacinému přehánění, a předložili mi příběh, který jsem jim mohl s klidem věřit. U seriálu jsem se fakt skvěle bavil hlavně díky použitému humoru a díky situacím, které vyplývaly z chybné interpretace viděného popřípadě slyšeného. Velká spokojenost. 4*+ ()

Oko za oko (2021) (E01)

Po nečekaném zklamání u první řady seriálu No Offence jsem si vybral tuto norskou záležitost, o níž vlastně nic nevím, ale už po úvodní epizodě se zdá, že jsem udělal dobře. Ono se tam toho zas až tak moc nedělo, děj byl téměř úplně poklidný, ale jednotlivé postavičky i solidní neprvoplánový humor mě hodně bavily. Zkusím tedy hned ze startu trochu navýšit hodnocení a tiše doufám, že toho nebudu litovat. 4*- ()

Psí dny (2021) (E02)

Ale jo, zatím to jde dobře, ani po druhé epizodě necítím zklamání z celkem úsporného děje. Mě totiž všechny místní figurky velice baví, i když řeší vcelku obyčejné problémy. No, možná mě baví právě proto. Jak bych se ale mohl nudit, když se příběh v jednu chvíli zabývá sámským bohem hromu, aby mě vzápětí seznámil s osudy dvou albánských profesionálek? ()

Všechno má svou cenu (2021) (E03)

Asi takhle: zajímavých postav stále přibývá, děj se začíná přiostřovat a já se velice dobře bavím. Nejvíc mě dostává asi to, že se Norové nenechávají unést a dávají do placu příběh, který je stále naprosto uvěřitelný a který by se v lehce odlišných reáliích mohl klidně odehrávat i někde v sousedství. Zatím slušný počin. 4*+ ()

Z masa a krve (2021) (E04)

Čtvrtá epizoda ještě rozvinula předchozí děj, příběh se vyvíjí k mé spokojenosti a Norové u mě jasně bodují svým nevtíravým humorem. Myslel jsem si, že u nás občas bývá problém s doručováním zásilek, ale buďme rádi, že nám tady nefunguje firma "Zabal a odvez", to je totiž pekelná instituce:-) Opakované zavírání rakve a sexuální výchova už byly jen třešničkou na dortu. ()

Prach jsi a v prach se navrátíš (2021) (E05)

V páté epizodě předvedli tvůrci svůj standard a nepřidali nic navíc, proto jsem sice nepřihodil pátý kousek, ale zase jsem neměl důvod jít pod čtyři hvězdičky. Co by za to autoři mnohých jiných seriálů dali, kdyby se jejich standardní výkon hodnotil čtyřmi kousky... Norům to zatím náramně šlape (což není narážka na Steinovu živnost) a já se těším na každý další díl. ()

Blíží se vlk (2021) (E06)

A znovu jsem se náramně bavil. Dostal mě už úvod epizody s dokonalým úkrytem pro oba finské pašeráky alkoholu, ale mnohem lepší byly následné hrátky s doměnkou a realitou. I tady platí, že když člověk něco vidí a slyší nemusí z toho jen prostou dedukcí dojít k pravdě. Ano, ani na severu Norska nejsou sovy, čím se zdají být. Fakt se těším, co na mě tvůrci v obou závěrečných epizodách ještě chystají:-) ()

Buď zdráva, temnoto (2021) (E07)

Místní panoptikum na mě zafungovalo i na sedmý pokus, a to už musí i největší skeptik uznat, že to není náhoda. Už dlouho se mi nestalo (pokud vůbec kdy), že bych tvůrce nějakých pohyblivých obrázků pochválil za tribut současným schvalovačům, kteří prosazují všechny ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWZ + BLM lidi i tam, kam to prostá logika nedovoluje, ale Nory tímto oficiálně chválím za jejich naprosto nenásilnou a s příběhem souznějící L vsuvku. 4*+ ()

A žili šťastně (2021) (E08)

Kdybych hodnotil finální epizodu (doufám, že jen) první řady jen podle svých pocitů, byly by z toho lepší čtyři kousky, ale za dokonale zvládnutý průběh dílu a hlavně za skvělý Heigeho monolog přihazuji na plnou palbu. Opět jsem se velice dobře bavil a věřím, že mě ta obrovská otevřená vrata ve finále dovedou k dalšímu pokračování. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD