silentname

Na britskú dramédiu sa človek nemusí trikrát presviedčať. Stačí si len pustiť a užiť. A podobné to je aj v prípade filmu "Running Naked". Možno by som film mohol stiahnuť nejaké body za to, že niektoré momentky zahral celkom predvídateľne a okrem toho je pravda, že prvá polhodina je celkom nuda a dúfal som, že sa to zdvihne. No našťastie si film našiel svoje tempo a odkedy príde informácia o tom, že jeden z našich hrdinov umiera, veci sa rýchlo zdvihli a film začal byť oveľa energickejší, oveľa vtipnejší a jednotlivé situácie pôsobili živšie ako všetko predtým. Viem, že bolo potrebné, aby sme videli, že Mark a Ben dokopy len stoja na jednom mieste, z ktorého sa nevedia pohnúť a v podstate si zo svojich životov a istôt urobili svoje vlastné mentálne väzenie, z ktorého nevedia von. A nakoľko sa život jednému čoskoro pominie, je čas urobiť to, na čo celú dobu čas nemali. A možno to aj pomôže Benovi opustiť svoju úzkostlivú ulitu. Aby konečne dokázal začať žiť a nie sa báť všetkých možných baktérií a všetkého okolo než sa nadobro pominie. Je vtipné, že je tak úzkostlivý, že pre istotu so sebou nosí dezinfekciu ešte aj v ponožkách. To je skutočne niečo. Neviem ale či mám hovoriť viac, lebo film si nechá niekoľko prekvapení v rukáve, ktoré bude postupne predstavovať a musím povedať, že boli veľmi dobre zvolené. Podobne ako napríklad "Then Came You" má v sebe film veľkú dávku života a veľkú dávku priateľstva. Možno na mňa nezapôsobil až tak silne ako vyššie menovaný, ale stále je to film, ktorý oceňujem. A hoci niektoré klišé a hádky v tomto filme sú trošku silené, nemám pocit, že by nejakým spôsobom ničili záverečný odkaz alebo celkový dojem. Som rád, že som filmu venoval svoj čas. Hodnotenie: A- ()