Předlohou seriálu Petra, který se odehrává v italském Janově, jsou detektivní romány španělské spisovatelky Alicie Giménez Bartlett. Hlavní postavou je policejní inspektorka Petra Delicato (Paola Cortellesi), která zpočátku pracuje v archivním oddělení jednotky pro boj s organizovaným zločinem. Kvůli nedostatku personálu je však povolána, aby vedla vyšetřování v terénu. Najednou se ocitá ve spolupráci se zástupcem inspektora Antoniem Montem, staromódním mužem středního věku s radikálním myšlením a tvrdými zkušenostmi z janovského podsvětí. (Canal+)

Recenzie používateľa papilon395 k tomuto seriálu (2)

Dny pod psa (2020) (S01E02)

Jo, dobrá kriminálka, jak má být. Má to italský šmrnc a v tomto díle spoustu psů v čele s hrubosrstým Strachem. Náš Krvesaj z Octopusu je hezčí. ()

Hadi v ráji (2022) (S02E01)

Dobrý díl. V pořadí už pátý a já jsem si zvykla na atmosféru i hlavní hrdinku. Vyšetřování probíhá jakoby mimochodem, v pozvolném tempu a někdy to stojí život řádku lidí, než policie na něco kápne. Petra je sebevědomá, lehce asociální, po dvou nezdařených manželstvích vyhledává pouze občasný, nezávazný sex. S postarším dobrákem Antoniem tvoří sehraný tým a z jejich dialogů se vlastně děj posunuje. Všechno dokreslují italské reálie, od prostředí smetánky, lepších rodin, až po drsná zákoutí. ()