V bazénu u luxusní vily byla nalezena mrtvola muže – a ne ledajakého. Jen o několik hodin dříve s ním byla svobodomyslná a svérázná policejní vyšetřovatelka Petra Delicato v posteli. Samozřejmě, že teď o tom nemůže nikomu říct, dokonce ani svému partnerovi inspektoru Antoniovi Montemu. Jinak se nebude moci ujmout vyšetřování a zjistit, kdo je vrah. Dvojice vyšetřovatelů zamíří do bohaté komunity, kde zavražděný žil se svou manželkou a dětmi, a zaměří se na okruh jeho přátel. Na první pohled jsou to samé bohaté, sofistikované a dokonalé manželské páry. Zatímco Antonio jim nevěří ani nos mezi očima, Petra se v jejich světě dobře vyzná. Než se rozvedla a dala se k policii, pracovala jako špičková advokátka a její život vypadal úplně stejně. I proto tuší, že zdání klame a za dokonalou fasádou se ukrývá žárlivost i zlost. Jenže neví, že vrah si na ni nachystal past. (TV Prima)

papilon395

Dobrý díl. V pořadí už pátý a já jsem si zvykla na atmosféru i hlavní hrdinku. Vyšetřování probíhá jakoby mimochodem, v pozvolném tempu a někdy to stojí život řádku lidí, než policie na něco kápne. Petra je sebevědomá, lehce asociální, po dvou nezdařených manželstvích vyhledává pouze občasný, nezávazný sex. S postarším dobrákem Antoniem tvoří sehraný tým a z jejich dialogů se vlastně děj posunuje. Všechno dokreslují italské reálie, od prostředí smetánky, lepších rodin, až po drsná zákoutí. ()