Hope for Prague

Česko, 2020, 57 min

Réžia:

Adam Rezek

Daniel Hope

Britský houslový virtuóz Daniel Hope rozezní Prahu koncertem na unikátní plovoucí scéně na Vltavě. V pozadí úchvatného panoramatu Pražského hradu zahraje houslista za doprovodu dvacetičlenného Epoque Orchestra program Vivaldi – Recomposed, novodobou verzi Čtvera ročních období britského skladatele Maxe Richtera. Ve světové premiéře zazní v úvodu koncertu také úprava Smetanovy Vltavy. Koncert je oslavou návratu společně sdílených živých hudebních zážitků do Prahy i celého světa a jeho posláním je rozeznít k životu probouzející se českou metropoli. (Česká televize)

progression

Vynikající koncert britského houslového virtuosa na plovoucím vltavském pódiu s osvětleným panoramatem Hradčan v pozadí neměl chybu a v současné nelehké koronavirové době opravdu pohladil po duši. Pro propagaci krás Prahy přispěl také měrou vrchovatou, když už ta "reklama úspěšného boje s koronavirem" začla u nás i navenek dost silně haprovat. ()

papuchalk

Vynikající koncert, který je stále ke shlédnutí v archivu ČT Art. Vůbec mi nevadí že s dílem Vivaldiho to má pramálo společného, naopak myslím že to naladění skladeb na současného posluchače jenom prospělo.. viděl jsem to už 4x a kupodivu to dost baví i děti. ()