PKD

Squellá (i přes některé technické nedostatky co se týče efektů aj. ale jde tu o fan film) záležitost s ouplně prvním! kpt. ouplně první (sorry Arčre) lodi jménem Enterprise. Vytahané uniformy které jakoby vypadly z The Cage (což je logické) tomu dodávají punc syrovosti a nikoli k mému velkému překvapení, dojem odfláklosti. Též mě fascinuje, že to má 80min.(tedy ne 85 jak se zde opět mylně uvádí, kéž by) i navzdory těm nechvalně proslulým CBS pravidlům. Už když jsem min.rok viděl trajler, tušil jsem, že tady půjde o něco vyjímečného, ve smyslu...ST universe. Páč co vím, tak Roberta Aprila máme pořádně, jen v ST TAS. Je samoz. dobře, že Pike (kpt. č.2) dostal prostor ve vícero věcech, včetně JJverse, ale April byl prostě...první. Robert Pralgo jako samotný ktp. April, je dostatečně sympatický a tzv. drsňák, tak akorát. Jeho žena a zároveň hl. zdravotnický důstojník (stejný koncept použili autoři velmi zajímavého ST projektu, Renaissance) ...Sarah April, z čehož mi spadla brada, páč jsem nečekal, že by tuto postavu sem autoři vůbec mohli dáti je též ok a ještě je i typově zajímavá+pěkná.;) A oba jsou to opravdu herci a ne, jen zapálení ST fandové. Andorianka (byť s poněkud lacinou parukou) samoz. velmi potěšila, páč Andorianů obecně v TOS (myslím fansekci i ofiko) moc nemáme, že?;-) Jediná věc, která mi ve výsledku trochu vadila a moc se mi tam celou dobu nehodila, je hudba z ST II a III. Nevím, proč nepoužili hudbu z TOS či prostě jinou. Výběr ST hudby je tak široký. Ale to je asi tak jediný pupínek. Taky je to snad jediný ST fanfilm, který má potitulkovou(!) scénu, kde se nám představí...SPOILER Harry Mudd¨.:))) Samoz., že tímto hodnocením poněkud nadsazuji, ale tato éra je pro mne velmi důl. a už jsem si tak nějak zvykl na nadprůměrnou úroveň ST fan filmů obecně. A zvláště z TOS období. Takovýchto projektů o této době, zase moc není, i když tu máme ST New Voyages a brilantní STContinues. Ale ty jsou daleko po Aprilovi a spol. A odpustím jim i ten hologram, co si pouští poručík Lyra (ta Andorianka) ve výtahu.;-) Jen tak dál dámy a pánové, kteří přinášíte takovéto dary, které dávají zapomenouti na ty CBS výblitky z posledních 3 let. Závěrečný warp efekt z Motion Picture je už vyložená švejkovina, checht. Už dlouho mi v této fan ST oblasti neudělal nějaký ten filmík radost, když nepočítám ST Avalon, ale ten je trochu někde jinde. Special quest star...Daedalus. A na konec, citace zprávy ze závěru koncových creditů...části tohoto filmu jsou odvozeny a dodrženy v souladu se ST TAS (1972) episodou ´Counter Clock Incident´, která představila postavy Roberta a Sarah Aprilovy a která ustanovila tyto postavy jako 1.kpt. a 1.šéflékařku v tomto pořadí. ST first frontier ctí animovanou sérii a respektuje ji jako kanon. Pozn což by nemělo býti šokující odhalení, páč TASka jest od 2007 opět souč. ST universe. P.s. doufám, že ten nápis coming soon part II, není vtip. Tohle by měla býti Robert April Trilogy. ()