Medvědín

všetky plagáty
Švédsko, 2020, 4 h 37 min (Minutáž: 54–58 min)

Réžia:

Peter Grönlund

Predloha:

Fredrik Backman (kniha)

Kamera:

Petrus Sjövik

Hudba:

Johan Testad

Aliette Opheim, Miriam Ingrid, Ulf Stenberg, Tobias Zilliacus, Oliver Dufaker, Otto Fahlgren, Mustapha Aarab, Anna Azcárate, Jimmy Backman (viac)

Upadajúca obec Björnstad vkladá nádeje do svojho juniorského hokejového tímu a nového trénera Petra Anderssona, ktorý nedávno ukončil kariéru profesionálneho hráča a presťahoval sa do mesta, aby tu začal odznova. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (6)

Medvědín (2020)

Další zdařilá adaptace Backmanovky. Jasně, není to pro každého, protože seriál vyvolává spoustu otázek ohledně morálky a našem vnitřním nastavení. To dost lidí nezvládne... ()

Epizoda 1 (2020) (E01)

Musím na začátek říct, že mi hokej nic neříká, přesto jsem předlohu přečetla s chutí. Ani fotbal mi nic neříká. Kdo má rád Bachmana, ví, proč zmiňuju i fotbal. Proto je tak snadný, dopnit si místo toho, něco jiného, a máte stejný základ. První díl hezky ukázal prostředí, postavy a já byla naprosto spokojená :) ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

Začíná jít do tuhého. Jak ve sportu, tak doma. Pro toho, kdo nečetl předlohu: první kapitola knihy je: "Jednoho pozdního večera na konci března uchopilo dítě dvouhlavňovou brokovnici, odešlo do lesa, přitisklo zbraň někomu k čelu a zmáčklo spoušť. Toto je příběh o tom, jak k tomu došlo." A taky o tom, že když se řekne pravda, zničí to víc životů než jenom ten jeden, jako když se bude lhát, protože ostatní se zapřou kvůli své budoucnosti. Žánr krimi je tady nejspíš jenom proto, že to je ze Švédska  :O ()

Epizoda 3 (2020) (E03)

Následky. Co by se stalo, kdyby šly holky spolu domu? Co by se stalo, kdyby se kamarád zastal kamaráda a nezůstal se smečkou? Potom by to neviděl. Ale je se smečkou dál. A je pravda důležitá, když jde o to dostat se do finále? A je správný stydět se za to, koho máme rádi? Takže hokej sem, hokej tam, tohle všechno je prostě neskutečně univerzální, až to děsí... ()

Epizoda 4 (2020) (E04)

Co je jeden život a čistý svědomí s porovnáním toho, jaká bude budoucnost všech kolem? Holky jsou přece jenom děvky, který mají jenom mlčet a koukat... "Spolíhám na tebe, že seš správnej kluk." ()

Epizoda 5 (2020) (E05)

Závěr, jak má být. Děkuji. ()