Medvědín

všetky plagáty
Švédsko, 2020, 4 h 37 min (Minutáž: 54–58 min)

Réžia:

Peter Grönlund

Predloha:

Fredrik Backman (kniha)

Kamera:

Petrus Sjövik

Hudba:

Johan Testad

Aliette Opheim, Miriam Ingrid, Ulf Stenberg, Tobias Zilliacus, Oliver Dufaker, Otto Fahlgren, Mustapha Aarab, Anna Azcárate, Jimmy Backman (viac)

Upadajúca obec Björnstad vkladá nádeje do svojho juniorského hokejového tímu a nového trénera Petra Anderssona, ktorý nedávno ukončil kariéru profesionálneho hráča a presťahoval sa do mesta, aby tu začal odznova. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Nevka k tomuto seriálu (2)

Medvědín (2020)

Björnstad je typickým a pomalým severským sociálním dramatem, které valnou většinu běžných diváků nebude bavit. Ne proto, že by neměl kvality, ale protože se v něm toho na první pohled moc neděje. Já jsem si to však užíval. Navíc doporučuji, abyste si před zhlédnutím nečetli popisky nebo nepouštěli trailery. První dvě epizody se totiž vyvíjejí úplně jiným směrem, čímž posléze pořádně hnou žlučí každého, kdo si myslel cokoliv pozitivního. Všechno je to navíc zabalené v krásném švédském kabátku a pokud to člověku sedne, bude nadmíru spokojen. ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

Pokud si užíváte hokejové filmy/seriály, Medvědín vám v této epizodě naservíruje přesně to, co chcete. Navíc scénář celkem zručně boří divácké předpoklady, a tak se ne vždy stane to, co zrovna očekáváte. Když si čtu anotaci k celé sérii, jsem docela rád, že se těmto shrnutím před zhlédnutím. Protože díky tomu konec epizody dokáže překvapit... A já tuhle kombinaci můžu. Uvidíme, co ukáží další epizody. ()