Film roka

• Česko Film roku (viac)

Penélope Cruz sa predstaví ako slávna a excentrická režisérka, ktorá dostala úlohu nakrútiť zaručene najlepší film všetkých čias. Má neobmedzený rozpočet a veľké umelecké ambície, avšak tou najväčšou výzvou pre ňu bude skrotiť dvoch hercov v hlavných úlohách. Antonio Banderas ako slávna, egocentrická filmová hviezda a Oscar Martinez ako prehnane umelecký charakterový herec sa totiž navzájom nemôžu vystáť. Všetci traja spolu tvoria filmovú zostavu snov s veľkým talentom a ešte väčším egom. Dokážu však spolu vydržať až do poslednej klapky bez toho, aby sa navzájom pozabíjali? Ak ste si mysleli, že filmári a filmové hviezdy sú neznesiteľné primadony, Film roka vám túto predstavu nevyvráti. Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez si v tejto hravej a jemne bizarnej komédii strieľajú sami zo seba, zo svojich kolegov aj z celého filmové sveta. (Bontonfilm SK)

Torimmer

Jen si to odškrtává ze žánru suché satiry, kde jsou všichni nepříjemnými karikaturami, základní body. Nechce to být bůhvíco, ale zase trošku toho bůhvíco by neuškodilo, protože tady ho moc není. Ale herci jsou v pohodě a některé scény jsou dialog-otevírající. V rozjezdu to zaujme, ale pořád čekáš kdy se to pořádně vyhrotí, a ono se prostě nic pořádného neděje a celé to tak nějak prošumí. ()

DonBraso

Trio hraje jako s partesu. Do toho máme zajímavý náměť, kompozici a silnou evropskou dramatickou sondu. Jako komediální aspekt to sice není úplně ono, ale dvakrát jsem se zasmál a taškařice mezi Félixem a Ivánem prostě funguje. Překvapil i český dabing. Jako satira, která kope do vlastních řad je to fajn osvěžení, jen si myslím, že to nebude úplně pro všechny. Závěr popravdě nic moc.75% ()

theSaint

Když je film o umění sám uměním. Neskutečně jsem se bavil a nejvetší zásluhu na tom má Antonio, který válí na 150% a číší z něho to, jak si to užívá. Vše je perfektní. Vyvážené. Trefné. Nic podobného jsem ještě neviděl a člověk tu jedinečnost docení až při zpětném pohledu, když se film rozleží. Zajdu ještě jednou a to opravdu nedělám často. Typicky španělská krása. ()

Pierre

Od svérázné komedie až po konečné znepokojivé psycho. Ale celou dobu skvělá jízda.  Ale byl to vlastně doopravdy konec? Kdy vlastně film skutečně konci? A kolikrát je potřeba zopakovat: ,,Dobrý den?´´:-)? V kině mě možná  pohltila hlavně  taková ta alternativní neotřelá atmosféra okolo, kterou tady vytvořily  i zajímavé záběry v  různých hodně zajímavých izolovaných prostředích,  excelující hlavní herecké trio, originální dialogy a celková nálada. Hrátek  se zvukem si asi všimne každý. Některé  nevyřečené motivy a myšlenky ve mě ale třeba doznívají ještě teď po zhlédnutí. Tohle je prostě velký souboj eg a ukázka toho, kam až může dojít dráždění a  snaha o co největší úměleckou exhibici. Ale  zároveň jsem se i zasmál a i ty přímo vyřčené myšlenky stojí za to. Projev Penelopy Cruiz na tiskové konferenci jsem si chtěl hned přetočit, dát znovu a ideálně zapamatovat.  Vyznění je jinak  nekompromisní, trpké a asi vážně svým způsobem i znepokojivé. Ale já teda můžu říct, že mi tahle podivnůstka sedla, protože to bylo vážně dobré, nikoliv samoúčelné.  Po balzámu na duši Amélii byla po týdnu moje návštěva kina úplně jiného a pro mě neprobádaného, ale i tak se z toho vyklubal druhý velký    kino zážitek po sobě. ()

Nach

2700 ohodnocení 1800 komentář | Film, který se mi fakt líbil, ale kterému nemohu dát více než tři hvězdy. Proč? Inu nejprve začněme pozitivním: Film roku je snímkem, který si skvěle utahuje z umění jako takového. Dokonce bych řekl, že nejen z umění hereckého či filmového, ale prostě ze všeho, co je dnes za umění považováno. Krásným příkladem budiž scéna poslechu artové hudby. Zároveň má přímo excelentně vybranou ústřední trojici. Všichni hrají bravurně spolu i osamoceně. Co mi ale na filmu vadí, jsou dvě zásadní věci. Každá za jednu hvězdu. První věc je, že po skončení nemám potřebu se na film znovu podívat. Prostě jedno zhlédnutí stačilo a již ho nemusím znovu vyhledávat. Což u skutečně kvalitních filmových kousků nemám. A proto nemůže mít pět hvězd. A proč nemůžu nechat ani tu čtvrtou hvězdu? Druhým negativem pro mě jeho rozvleklost. Což i souvisí s tím, že jej nechci vidět znovu. Ač jsou charaktery skvěle napsané, navíc film i tne do živého v rámci bizarností, které se v kulturní sféře ději (věřte mi, že je to tak, sám v této sféře pracuji), je tu i dost scén, které jsou jakoby výplní mezi těmito scénami a tato výplň tu a tam je lepší, ale je i horší. A proto snižuji hodnocení o další jednu hvězdu. Kdyby se z filmu vystřihlo tak dvacet minut, klidně bych čtvrtou hvězdu přidal. Přesto celek opravdu doporučuji ke zhlédnutí a i mě se přes zmíněné skutečnosti, velice líbil. 70% ()

• Mezi Felixovými (Antonio Banderas) cenami, které Lola (Penélope Cruz) zničí, je také Volpiho pohár pro nejlepšího herce. Ironií je, že Penélope Cruz vyhrála Volpiho pohár pro nejlepší herečku ve filmu Paralelní matky (2021), přičemž oba filmy soutěžily na stejném filmovém festivalu v Benátkách v oficiální soutěži. (peeteno78)

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (viac)