The She Beast

• Taliansko La Sorella di Satana (viac)

Transylvánie, země nespoutané přírody, malebných vesnic a městeček, a také lidí, kteří tu už po staletí spokojeně žijí. Transylvánie je ovšem i zemí legend, nejenom těch o hraběti Drákulovi.
Právě sem, nedalo osady Vaubrac, zavítá Philip a Veronica, mladý britský pár na svatební cestě. Na noc se ubytují v nevlídném hostinci, jehož jediným hostem je bývalý hrabě von Helsing, potomek rodu proslaveného bojem s vampíry. Druhý den chtějí manželé pokračovat v cestě, ale nedaleko vesnice dojde k havárii, při které auto spadne do jezera. Zatímco Philip nehodu přežije, duch jeho manželky pod hladinou vstoupí do těla Vardelly, čarodějnice exekuované na tomto místě v 18. století. (dopitak)

hladass

Za mě osobně je The She Beast zklamáním... Poslední dobou jsem si tak nějak zvykl, že Barbara Steele v hororu je zárukou kvality... Což byla chyba.... Rozumějte, film nezačíná špatně, poprava čarodějnice v 18. století má hodně slušnou atmosféru a je dostatečně brutální... Jenže potom se děj přesune do současnosti (60. léta), kde se film začne tvrdě opírat (vysmívat se) do komunistů (přičemž, automobilová honička ve stylu starých grotesek, je naprostým vrcholem) a veškerá hororová atmosféra jde totálně do hajzlu... To už pak divák neví, jestli se má smát, nebo plakat nad zcela promrhaným potenciálem filmu... Přece jenom od Barbary Steele a režiséra Witchfinder General, jsem čekal mnohem víc... ()

fisus

Dávám 4 hvězdičky,a to hned z několika důvodů: Za prvé:dobrá hororová atmosféra,která se sice na konci trochu nešťastně zvrhne v komedii,ale i u té jsem se dobře bavil (ten maník na mopedu byl fakt dobrej :D ). Za druhé:Barbara Steele je prostě kočka,to mi nikdo nevymluví.Škoda,že ve filmu není tolik vidět. Za třetí:Odhozený srp na kladivo někoho možná pobouřil,někomu to přijde trapný,ale já se bavil!!! A za čtvrté:Závěrečná zmínka o Československu prostě potěší!!!!! Suďte si mě,jak chcete,mě se to fakt líbilo!!!! ()

dopitak

Nehorázná pytlovina, kterou jako protikomunistickou agitku snad ani nemohli myslet vážně. Zahozený srp, kterým shodou okolností dopadne přesně na pohozené kladivo, je špatný vtip. Masky jsou ze všeho asi nejlepší, ale herecké výkony, scénáristická motanice, která do sebe vplete i Československo (a máme tu útok proti takřka celé Malé dohodě) a drsňácká hudba ubíjí poslední naději. V UK vzniklo mnoho průměrných hororů, ale tomuhle se raději vyhněte. ()

pornogrind

Pokud hledáte čistokrevnej horor tak šáhněte po něčem jiným. Tohle je spíš taková blbůstka na pobavení kterou nejde brát vůbec vážně. Pokud ale někdo na tuhle hru přistoupí pak je tu možnost, že si tenhle kousek alespoň trochu(v rámci možností) užije. The She Beast je opravdu "ujetost". Začátek je ještě jakž takž v normálu ale čím víc se film blíží ke konci tím větší je to úlet. Finální automobilová honička je doslova groteskní. Dojde tu zmínka i na Československo. PS. Při scéně se srpem a kladivem jsem vyprskl smíchy a dvakrát jsem si scénu vracel. 3hvězdy prostě musím dát. To se jen tak nevidí. ()

fragre

Tak blbé až občas zábavné. Zvláště tím, jak si tvůrci představovali Rumunsko r. 1966. Tedy asi jako zapadlou část předválečné venkovské Itálie, což umocňují uniformy rumunských komunistických policistů, které vypadají jako italské z I. světové války, i občastný nápis "Ristorante". Nicméně i prostý venkovan nosí zde džíny s laclem jak někde v Texasu. Potěšila i drobná hříčka se symbolem srpu a kladiva. Barbaru Steel našinec zatím viděl jen v historických hábech, ale tady jí to sekne i jako klasické sixties girl. ()

• I když byl zděšen odporně komickou finální honičkou, rozhodl se ji režisér ve filmu ponechat, protože neměl na její znovu natočení peníze a film se svými 75 minutami už byl i tak dost krátký, aby se bez ní obešel. (hladass)
  • Protože byla Barbara Steele k dispozici jen jeden den, byla na scéně 18 hodin v kuse. Po několik dalších let znovu s producentem nepromluvila. (hladass)
  • Film byl natočen za 21 dní. (hladass)