Crazy Samurai Musashi

• Japonsko Kurui musaši (viac)

EvilPhoEniX

4 roky zpátky Júdži Šimomura překvapil slušným akčňákem v lesích Re:born, takže na Samuraje jsem byl zvědavý, ale je to tak unylá a nezáživná nuda, že se mi tomu nechce věřit. Film nemá příběh, nemluví se zde a je to víceméně 90 minutová dlouhá akční scéna, což bych za normálních okolností přivítal s otevřenou náručí, ale tenhle styl mi absolutně nesednul. Hlavní hrdina je sám proti 400 samurajům a vypadá to většinou tak, že je uprostřed kruhu a jeden po jednom na něj chodí. Sice chápu, že se tvůrce chtěl držet reality, ale co je reálné je nuda, od toho jsou filmy. Používá pouze 2 pohyby, buď sekne po hlavě, nebo řízne po břiše a tohle sledovat hodinu a půl bylo fakt utrpení, navíc mi přišlo, že zde nikdo neumřel, každý koho říznul, se odplazil z kamery pryč a to mi přišlo hodně trapný, do toho občas stříkne nechutně digitální krev a když připočtu, že to celé vypadá levně, tak opravdu nevím, co se mi zde má líbit. Trochu potěší závěrečných 5 minut, které působí jakoby z jiného filmu a je škoda, že Tak Sakaguči, který v Re:bornu předvedl nevídanou rychlost a talent, tak zde mává katanou tak pomalu, jako by jej to ani nebavilo. Nelíbilo se mi to a příliš nevidím důvod, komu by se film líbit měl. Příběh*, Akce**, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál**, Atmosféra*, Napětí*. 2/10. ()

• Akční režii na filmu dělal Karasawa Isao. (Rominator)