Go Ahead

• Čína Yi jia ren zhi ming (viac)

sarulefilm

Sice moc nemusím rodinná dramata, protože mi přijdou nudná, ale tohle změnilo můj názor - je to fakt skvělý. Ty postavy jsou neuvěřitelně dobře psychologicky rozpracovány - mají i nějaké své stinné stránky, prochází si vývojem a i třeba momentem zlomu, ale vždy na základě nějakého podnětu. Tvůrci si opravdu dali s psaním postav záležet a veškeré jejich chování i to špatné je nějak odůvodněno. Příběh je ale trochu roztahaný a snaží se otvírat více dějových linek. Pak ale přijde konec, kdy se všechno zrychlí a některé linky zůstanou úplně neuzavřeny, což je teda škoda a mohlo se to líp naplánovat. Jinak jsem si to moc užila. Krásně je tu vykreslen význam rodiny, i když její členové nejsou krevně spřízněni. Zároveň to ukazuje, že dva otcové mohou úplně v klidu vychovat 3 skvělé děti. Což je podle mě v Číně docela pokrokový názor. I když to nakonec není až tak moderní a oba otcové jsou vlastně jen přáteli. Co se týče romantiky mezi skoro bratrem a sestrou na to si asi musíme u čínských dramat zvyknout. ()